Please enable JS

Sağlık turizmi Türkiye’nin yumuşak gücü! 2023 yılında 10 milyar dolarlık bir döviz girdisi hedefleniyor. Devlet tarafından bu sektöre yapılan yatırımlar ve devlet teşvikleri giderek büyüyor. Böyle olunca da pek çok yeni firma sağlık turizmi acentesi olarak bu sektöre giriş yapıyor. Klinikler sağlık turizmi yetki belgesi alarak yabancı hastaya ulaşmaya çalışıyor.

Video Blog: Sağlık Turizmi Yönetmeliğindeki Değişikliklerin Yorumlanması

Herkese Merhaba. Hafta sonu 29.07.2023 tarihinde sağlıkla ilgili bir genelge yayınlandı. Tabiplerin hangi şartlar altında tanıtımlar yapabileceklerinden
DEVAMINI OKU

Video Blog: Sağlık Turizminde Yetkinliğin Önemi

Sağlık turizminde yetkinlik ve kalite üzerine konuşmak istiyorum. Çünkü kiminle konuşursak konuşalım hep fiyatı ve fiyat avantajlarını ön planda tutuyor.
DEVAMINI OKU

Video Blog: Rinoplasti Reklam Stratejimiz Nasıl Olmalı?

Bugün seninle sağlık turizmi plastik cerrahi operasyonları özelinde konuşmak istiyorum. Biliyorsun ki sağlık turizmi denildiği zaman
DEVAMINI OKU

Video Blog: Bariatrik Cerrahide 1 Hasta, 2 Hasta Demektir!

Türkiye'deki sağlık turizminde bariatrik cerrahinin aslında öneminden bahsetmek istiyoruz. Yani bariatrik cerrahi için gerçekten yurtdışından Türkiye'ye hastalar geliyor mu?
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmi Kapsamında Saç Ekimi Uygulaması Sunmak

Sağlık turizmi giderek daha popüler hale gelmekte ve buna müteakip insanlar tedavi ve estetik hizmetler için yurt dışına daha fazla seyahat etmektedir.
DEVAMINI OKU

Health Türkiye: Anlamı, Kapsamı ve Hedefleri

Health Türkiye, Sağlık Bakanlığınca yürütülen bir sağlık markası. USHAŞ tarafından geliştirilen bu yapının Türkiye sağlık turizmini çok yönlü geliştirmesi planlar arasında.
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Doğru Kadrolaşmanın Önemi

Sağlık turizminde başarıya ulaşanları incelediğimiz zaman, doğru kadroları kurduklarını görüyoruz. Başarısızlıkta da kadronun çok büyük bir önemi vardır...
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Branşlaşmanın Önemi

Bize gelen firmaların pek çoğu “Hangi branşlarda hizmet vermek istiyorsunuz?” dediğimizde, plastik cerrahi ve saç ekimi gibi dönüşler ile geri geliyor. Plastik cerrahi...
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Dijital Reklamcılığın Önemi... Google reklamları mı Meta reklamları mı?

Çok sık karşılaştığımız bir durumdan bahsetmek istiyoruz. Müşteri adayları olumsuz deneyimlerle bizlere geliyor ve...
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmine Dijital Bakış

Sağlık turizminde, dijitali bir bütün olarak ele almamız gerekiyor. Bunu bütün olarak ele alamayanlardan...
DEVAMINI OKU

Bu Blogu Okumadan Sağlık Turizmi Yapmayın!

Sağlık turizmi yapmaya karar verdik! Hangi aşamalardan geçmeliyiz ve yol haritamız ne olmalı? Öncelikle sağlık turizmi yaparken ortaklarınızı doğru seçmelisiniz...
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmi Yapmak Kolay Mı?

2015 yılında sağlık sektörüne ilk hizmet vermeye başladığımızda sadece bir web sitenin olması ve Google'da reklam çalışmaları yapmak yeterli olurken...
DEVAMINI OKU

Yabancı Hastalar Sağlık Turizminde Neden Türkiye'yi Tercih Ediyor?

Öncelikle ülkemiz, uygun tedavi ve hizmet fiyatları sebebi ile tercih ediliyor. Ancak bununla birlikte şunu...
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Nasıl Daha Fazla Hastaya Ulaşabiliriz?

Sağlık turizminde herkesin hedefi gelen hasta sayısını yukarı doğru çekebilmektir. Bunu tek bir kelime ile...
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizm Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasıl sağlık turizmi yapabilirim? Ya da sağlık turizmi yapmak istiyorsak nereden başlayabiliriz? Herhalde haftada yüzden fazla kez bu soruyla karşılaşıyoruz.
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Optimizasyonun Önemi

Sağlık turizminde başarılı olmanın yolu etkin bir optimizasyon sürecinden geçiyor. Optimizasyon sürecini ise sadece reklamların optimize..
DEVAMINI OKU

Sağlık Sektöründe CRM

Her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de müşteri ilişkileri yönetimine ihtiyaç vardır. Eğer sağlık sektöründe faaliyet gösteriyorsanız ve..
DEVAMINI OKU

CRM Kliniğinize Ne Kazandırır?

CRM’in firmanıza kazandırdığı en büyük avantaj iletişim yönetimidir. Profesyonel bir CRM uygulaması sayesinde birden fazla iletişim kanalı..
DEVAMINI OKU

CRM’de Müşteri Segmentasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Müşteri segmentasyonu mevcut, eski veya potansiyel müşterilerinizi sizin için anlamlı olan çeşitli kriterlere göre gruplara, yani segmentlere ayırmaktır.
DEVAMINI OKU

CRM’de Otomasyon Nasıl Yapılır?

Birinci aşamada “iş akışı” (workflow) dediğimiz şemaların tasarlanması gerekir. İş akışları, işin her adımının bir şekil ile gösterildiği ve bu şekillerin..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Satış Yapan Personelin Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Turizme satış yapan personellerin niteliğini tercüman olarak belirleyebiliriz. Personellerin eğitilmesi çok büyük bir önem taşıyor.
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Hasta Süreç Videoları Nasıl Olmalıdır?

Bir metni okumak yerine onu hızlı bir şekilde video olarak almayı tercih eder noktaya geldik. Sağlık turizminde de videonun..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmi Teşviklerinde Yeni Yıl Müjdeleri Nelerdir?

Yeni dönemde sağlık turizm belgesi olan bütün elemanları bu kapsamın içinde yer alacak. Çalışanların en büyük sıkıntılarından biri yabancı dil sorunudur.
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Sizi Dünya'ya Dijital Ajans Tanıtır

Medikal turizm bilgisi almanın en etkili yöntemi ve en kısa yolu medikal turizmi kolaylaştıran dijital ajanslarla çalışmaktır. Sosyal medya..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmi Yaparken Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalıyız?

Sosyal medya pazarlaması, günümüzün en popüler pazarlama araçlarından biridir. Artık işletmelerin Facebook, Instagram ve Twitter gibi..
DEVAMINI OKU

Sağlık İletişiminde Dijital Pazarlama Araçları Nelerdir?

Dijital pazarlama planlarınızı oluştururken kullanacağınız dijital pazarlama araçlarının ve tekniklerinin çeşitliliği ve bunların doğru kullanımları..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Bir Kliniğin Dijital Planlaması Nasıl Olmalı?

Sağlık turizminde başarıya ulaşmak sadece yurtdışından hasta getirmekle sınırlı değildir. En ince ayrıntılarına kadar planlanmış bir dijital planlama
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Dijital Pazarlama Nasıl Olmalıdır?

Başarının yolu ince ayrıntılarına kadar planlanmış bir dijital pazarlama stratejisine sahip olmaktan geçiyor. Bu planlamayı yaparken kısa..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmi Teşviklerinden Kimler Yararlanabilir?

Sağlık Turizmi Acentaları özelinde birinci aşama Tursab belgesini almaktır. Bu belge alındıktan sonra, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi başvuruları..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizmi Yaparken Unutulmaması Gerekenler Nelerdir?

Sağlık Turizmi Yaparken Unutulmaması Gerekenler Basit bir iş olmadığını anlamak, rekabet büyüklüğünün farkında olmak..
DEVAMINI OKU

Nasıl Sağlık Turizmi Yapabilirim?

Sağlık turizmi Türkiye’nin yumuşak gücü! 2023 yılında 10 milyar dolarlık bir döviz girdisi hedefleniyor. Peki nasıl sağlık turizmi yapılır?
DEVAMINI OKU

Nasıl Sağlık Turizmi Yapabilirim?

Acenteler için ilk aşama TÜRSAB’dan A Sınıfı Acente Belgesi almak ile başlıyor. Ardından da Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’nin çıkarılması ve Hizmet İhracatçıları..
DEVAMINI OKU

Sağlık Turizminde Dijital İletişim Danışmanlığı

Sağlık Turizmi… Pek çok kliniğin ve doktorun yapmak isteyip de cesaret edemediği, belki başlayıp da başarısız olduğu bir mecra…
DEVAMINI OKU