Please enable JS

Sağlık Turizmine Dijital Bakış

Sağlık turizminde, dijitali bir bütün olarak ele almamız gerekiyor. Bunu bütün olarak ele alamayanlardan, sadece reklamlarını ve sosyal medyalarını yönetmelerimiz konusunda istekler alıyoruz. Ama sağlık turizminde başarı elde etmek istiyorsak sadece sosyal medyayı el alamayız. Pek çok müşteri adayı bizlere geldiğinde ayda kaç post paylaştığımızı merak ediyor. Biz de kibarca aslında bunun cevabının bir öneminin olmadığını dile getiriyoruz. Bunun sebebi, gerçekten sağlık turizmi yapmak istiyorsanız, postların ve videoların adetlerine takılmamak gerekiyor. Buradan alacağınız sonuca odaklanmalısınız.

Bazen müşteri adayları başka bir ajansta web sitesi kurdurup buraya bir daha para ödemek istemedikleri şeklinde bir yaklaşımla geliyorlar. Web siteye bakıyoruz ki CRM ile uyumlu değil ve bu web sitesi ile bir yolculuk yapılamaz. Yapmış olduğumuz reklamlardan alabileceğimiz bir arama motoru pazarlaması yoksa bir geri dönüş çok mümkün gözükmüyor.  Ancak müşteri ısrarla yeni web sitesi için para ödemek istemediğinden bahsediyor. Yine aynı şekilde “ben geri kalan tüm organizasyonu kendim yapayım, siz sadece reklamlarımı yönetin” diyen müşterilerimiz de var.  Bu organizasyonları yapan müşterilerimiz, bünyelerinde gerçekten profesyoneller barındırıyorlar ve barındırdığı şekilde biz sadece onlara danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Ancak burada her bir çalışmanın layıkı ile yerine getirilmesinden bahsediyoruz. Layıkı ile yerine getirmedikleri noktada, 3-4 ay sonra, bu reklamlardan da verim alamadıklarını belirtip “sağlık turizmini çok başarılı bir şekilde yerine getiremedik” şeklinde geri dönüşler alıyoruz. Kesinlikle sağlıkta dijitali her noktasıyla ele almalıyız ve bunu gerçekten layıkı ile yerine getirmeliyiz. Birbirinden ayırmadan bir bütün olarak görüp sonuca buradan gitmeliyiz.