CRM Hizmeti

 

CRM Nedir?

CRM’in açılımı Customer Relationship Management, yani Müşteri İlişkileri Yönetimidir. Bu da kısaca şirketlerin mevcut veya potansiyel durumdaki müşterileriyle olan ilişkilerini en randımanlı ve en karlı hale getirmeye yönelik olarak geliştirdikleri çalışmaların bütünüdür. Önceleri maliyetli olması sebebiyle fazla tercih edilmezken günümüzde, küçük ölçekli işletlemelerden büyük holdinglere kadar tüm kurumların kullandığı bir yöntem haline gelmiştir.

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), gelen pazarlama (Inbound marketing) ve e-mail pazarlaması yapmak adına kullanılan online bir araçtır. Doğuşundaki ana fikir, kullanıcıların mütemadiyen sayısı artan reklamlardan rahatsız olması ve salt bilgiye ulaşmayı istemeleri olarak bilinmektedir. Başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerde görülürken giderek kurumsal dünyada da tercih edilir olmuştur. Halen küçük işletmeler için farklı hizmetleri farklı ücretlerle sunmaktadır. 

crm yönetimiNeden CRM Kullanmak Yararlıdır?

 • CRM'in mantığı, uzun vadeli müşteri ilişkileri yönetimidir.  Şirketler herhangi bir içerik ürettiklerinde ve yayınladıklarında (makale,blog,vs.) devreye girmektedir. Bunun uygulanması CRM özelinde son derece önemlidir. Başlarken daima hedef kitlenin tanınması, nasıl sorular sorabileceklerinin ve onlara nasıl ulaşalıbileceğinin bilinmesi gerekmektedir.
 • Bir kez kaydolan müşteri artık CRM’e kayıt olur ve potansiyel müşteri haline gelir.  Akabinde müşterilere şahsileştirilmiş mesajlar yollanması, güven temini için faydalı olmaktadır.
 • CRM, SEO optimizasyonunu oldukça basitleştirmektedir. Blog içeriği üretirken, üst sıralarda görüntülenmeyi sağlamak adına çeşitli anahtar kelimeler ve öneriler sunar.
 • Sosyal medya kanallarından yapılacak paylaşımların ve mesajlaşma süreçlerini CRM entegrasyonuyla yönetmek çok daha kolaydır. Bir şirketin sosyal medya kanallarından kendisine ulaşan müşterilerle beraber ziyaret sayıları da görülebilmektedir. 

 

New Health Media olarak CRM entegrasyonu konusunda tecrübeli ekimizden destek almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

hizmetlerimiz

 

E-posta Pazarlama Nedir?

E-posta pazarlama’dan bahsetmeden önce, bu kavramın içerisindeki “e-posta” terimi hakkında bilgilenmek yararlı olacaktır: E-posta nedir? Basitçe, iki veya daha fazla kişi arasındaki dijital iletiye verilen addır.

E-posta pazarlama, pazarlama mesajlarını hedeflenmiş bir gruba ulaştırmak adına bir nevi direkt pazarlama kanalı amacıyla kullanıldığı bir pazarlama metodudur. Geçmişe kıyasla daha efektif, daha yaratıcı, optimizasyona daha elverişli ve daha etkileşim merkezlidir. Web 2.0 ile birlikte ilerleme göstermiştir. Dijital pazarlamanın alt kümesidir.

 

e-posta pazarlamaE-posta Pazarlama Neden Önemlidir?

 • En önemli avantajlarından ikisinin ücret ve kullanım kolaylığı olduğu bilinmektedir. 
 • Müşterilerin e-postaya verdikleri reaksiyon ve etkileşimler baz alındığında (tıklama, satın alma vb.) e-posta pazarlama, çevrimiçi pazarlama türleri içinde verimliliği çok yüksek olandır. 
 • Müşterilerin geçmiş eylemlerine göre kişiye özel ürün önerileri hazırlar. 
 • Şirketlerin listelerindeki müşterilerin hangilerinin e-postaya baktığını ve bunlardan hangilerinin satış getirdiği görülebilmektedir. 
 • Potansiyel müşterilerin, müşteriye evrilmesi açısından sosyal medya kanallarına göre daha fazla randıman vermektedir ve sosyal medya içeriklerine kıyasla bakılma ihtimali daha yüksektir.
 • Algoritma değişikliklerinden etkilenmezler ve uzun ömürlüdürler.
 • SEO benzeri diğer pazarlama araçlarına kıyasla daha düşük maliyetlidir.

 

E-posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

E-posta pazarlama, müşterileri bir web sitesine çekmek için çok önemli bir araçtır ve doğru uygulandığında getirisi oldukça yüksektir. Bu yolla bir kampanya oluşturabilmek için yapılması gereken müşterilere ait e-mail listesini, web sitesine eklemlemek ve müşterileri sosyal medya kanalıyla yönlendirmektir. Hazırlanacak e-postalar, çoğunluka satışa teşvik ettirici olmalıdır ve web sitesine trafik oluşturmaya yönelik ivmelendirici ifadeler içermelidir.

 

Etkili bir e-posta pazarlama ve kampanya yönetimi yapmak istiyorsanız, süreci New Health  Media’ya emanet edin. İletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

hizmetlerimiz

 

CRM (Customer Relationship Management) Müşteri İlişkileri Yönetimi nedir?

Şirketlerin/markaların hali hazırda müşterileriyle kurdukları kayıt altına alınmış etkileşim ve ilişkileri, en efektif ve en verimli hale getirmeye yönelik geliştirilen stratejilerin, yapılan çalışmaların bütününe denir. CRM çözümü olarak da anılır. Bununla birlikte kurumlara, müşterilerle yapılan tüm temasların tek yerde tutulduğu ve satışın izlenebildiği bir ortam verilmektedir. Daha iyi bir iletişim ve daha iyi bir süreç yönetimiyle birlikte satışlardan daha yüksek karlılık elde edilmektedir.


crm yönetimiCRM’nin Avantajları Nelerdir?

Klasik bir CRM çözümü, potansiyel müşteriyle yapılan ilk temastan satış sonrasına kadar ki tüm basamakların izlenmesini sağlayan bir yapıdadır. Şirket çalışanları CRM’yi satış süreçlerini yönetebilmek, verimleri görüp iyileştirebilmek adına kullanırken, bir satış ekibi ise CRM yoluyla teklif oluşturubilir, siparişi izleyebilir, satış geçmişlerine ulaşabilir ve kaydedilmiş tüm verilere her an erişebilmektedir.

Facebook, Instagram, Whatsapp gibi kanalları CRM’ye entegre edildiğinde, buralardan şirkete ulaşmaya çalışan müşterilerin verileri arşivlenerek tek çatı altında toplanmış olur. Tüm bu hesapların şifrelerinin şirket çalışanlarıyla paylaşılması da gerekmemektedir. Farklı sayıda çalışanı farklı kanallar özelinde toplamak ve yalnızca o kanallardan ulaşacak müşterilerle ilgilenmelerini sağlamak mümkündür. 

Geçmişte maliyetli olması sebebiyle genellikle büyük ölçekli kurumların tercih ettiği CRM’lerin, bugünlerde bulut tabanlı yapısı kurulum ve bakım masraflarından azade olmasını sağlamaktadır. Mobil destekli CRM sayesinde bir şirketin farklı birimlerindeki her çalışan, nerede olursa olsun istedikleri bilgilere ulaşabilmekte ve verileri kaydedebilmektedir. 

 

CRM, müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını önemseyen ve bu doğrultuda ilerleyen şirketlerin en büyük yardımcılarından biridir. İki taraflı iletişimin her anında verilere ve müşteri geri dönüşlerine bağlı analizler çıkartılabilir ve bu sayede müşterilerle daha kalıcı ilişkiler kurulabilir.


Daha iyi bir müşteri deneyimi ve daha karlı satışlar için New Health Media’nın CRM desteklerinden mutlaka faydalanın.

hizmetlerimiz

 

Sağlık turizmi, özellikle son yıllarda ülkemizde döviz girdisi açısından çok değerlidir. 2023 hedeflerinde Türkiye’nin, yaklaşık 10 milyar dolarlık “Sağlık Turizm Stratejik Planı” adı verilen bir eylem planı ve teşvik paketleri bulunmaktadır. Bu hedefler doğrultusunda teşvikler verilmek istenmektedir.

 

Sağlık Turizmi Satış EğitimiSağlık Turizmi Sertifikası Nasıl Alınır?

Öncelikle, Sağlık Turizmi Acentaları özelinde birinci aşama Tursab belgesini almaktır. Bu belge alındıktan sonra, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi başvuruları yapılmaktadır. Ardından ise HİB’e yani Hizmet İhracatçıları Derneği’ne üye olmak gerekmektedir. Bu aşamayı da geçtikten sonra bir işletme, sağlık turizmi yapabilir ve teşviklerden yararlanabilir duruma gelmektedir. 

Klinikler özelinde süreç daha farklı ve biraz daha kolay seyretmektedir. Klinikler için Tursab belgesi aranmamakta, belirli kriterlere uygunluk gösterildikten sonra yalnızca Acenta Belgesi alınması yeterli olmaktadır. İkinci aşamada, yetkin ve alanının uzmanı bir satış pazarlama ekibi istihdam edilmesi mühimdir. Bu ekip dahilideki personelin, dil becerilerinin yanısıra satış ve pazarlama konusunda da uzmanlık sahibi olmaları gerektirmektedir. 

Daha sonra hizmetleri global ölçekte pazarlayacak, yurt dışındaki hastalara kliniği tanıtacak, hangi ülkelerden hangi hastaların gelebileceğini ve o ülkelerdeki potansiyel rakipleri bilecek tecrübeli bir dijital pazarlama ajansına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir sonraki aşama, dijital pazarlama aşamasıdır. Bunun içerisinde, Facebook, Google, Instagram ve belli ülkelere göre Tiktok ve Snapchat gibi sosyal medya kanalları yer almaktadır ve bu mecralarda uzmanlık gerekmektedir. Bununla birlikte, bu faaliyetleri koordinasyon içerisinde yürütecek bir video prodüksiyon da elzemdir. Hasta süreç içerikleri ve hazırlanacak videolarla öncesi-sonrasını kaliteli bir şekilde büyük önem taşımaktadır. 

Verilen hizmeti karşı tarafa tam anlamıyla yansıtabiliyor olmak, her zaman bir adım öne çıkmayı kolaylaştıran bir etkendir. Devlet teşviklerini alabilmek için bulunacak uzman bir danışman, kliniğe ciddi zaman kazandıracaktır.

 

Sağlık Turizmi yapmadan önce mutlaka New Health Media danışmanlığından yararlanın, teşvik alabilmeniz için her basamakta alanında uzman kadromuzla sizlerleyiz.