Please enable JS

Sağlık Turizminde Doğru Kadrolaşmanın Önemi

Sağlık turizminde başarıya ulaşanları incelediğimiz zaman, doğru kadroları kurduklarını görüyoruz. Başarısızlıkta da kadronun çok büyük bir önemi vardır.

Ne zaman ki var olan bir organizasyonun içine girip sağlık turizmi yapmaya başlıyoruz, o zaman oradan bir başarıyla çıkmak kaçınılmaz oluyor ama ne zaman ki yine sıfırdan gelen bir organizasyonla bu çalışmalara başlıyoruz, o zaman bir şeylerin eksik olduğunu görüyoruz. Bir an önce sonuca ulaşabilme paniğini yaşıyorlar ve dönüp dolaşıp baktığımız yerden aslında doğru satış kadrolarının olmadığı, yöneticilerinin olmadığı, yapılan çalışmaların yeteri kadar incelenemediği ve analiz edilemediği sonucuna varıyoruz.

Kadro derken aslında bir organizasyondan bahsediyoruz. Bunun içerisine doktorlar, hemşireler, satış pazarlama uzmanları, bunların yöneticileri, belki taşıma personelleri de dahil olabilir.

 

Kadrolaşma Neden Önemli?

Kadrolaşma doğru olduğu zaman gelen lead’lerden hasta çıkarmak kolaylaşıyor. Bu bizim de kliniğin de işini kolaylaştırıyor. Ama kadrolaşma olmadığı zaman sürekli personel değişiklikleri, diller üzerinde sürekli değişiklikler, organizasyona sürekli müdahaleler yaşanıyor. Bunlar sağlıklı bir işleyişi mümkün kılmıyor. Bu nedenle;

  • Öncelikle organizasyon,
  • Öncelikle doğru bir yapılaşma,
  • Öncelikle doğru bir kadrolaşma, gerekiyor.

Bunlar yapıldıktan sonra sağlık turizminde başarı kaçınılmazdır.