Please enable JS

Video Blog: Sağlık Turizminde Geleneksel Mecralar Önemsiz Mi?

 

► Emre Bey : Firmaların sağlık turizminde sadece dijitalde kaldığını görüyoruz. Geleneksel mecra bu kadar önemsiz mi?

► Melike Hanım : Aslında geleneksel, dijitalden çok daha önce hayatımızda var olan ve çok fazla bütün büyük markaların kullandığı reklam alanlarına sahip. Geleneksel dediğimizde ne var TV, dergi var, radyo var outdoor da işler var. Bir süre aslında branding yapabileceğin alan var. En kötü tarafı ölçümleyememekte geleneksel tarafın ama.

► Emre Bey : Artık Billboard’ın önünden ya da bir dijital ekranın önünden geçenleri bile sayabiliyorlar diye söylenebilir.

► Melike Hanım : Evet, orada da artık dijitalleşmeler başladı. Geçmişte böyle değildi ölçülebilirlikleri ama artık onların ölçülebildiği bir döneme geldik. Dünyada aslında tek başına hiçbir şey yeterli olmuyor. Buradan başlamak gerekiyor.

Markalarımız geldiği zaman biz önce onların Türkiye'de neler yaptıklarını, Türkiye'de nasıl hizmetler verdiklerini öğrenmeye çalışıyoruz. Çünkü, ben sadece yurtdışına hizmet veriyorum diyen markanın Türkiye'de bir bilinirliği olmaması, marka değerinin düşük olması anlamına geliyor.

Türkiye'de en hızlı şekilde en yüksek bilinirliği nasıl sağlarız? Outdoor’u TV'yi, dergileri, radyoları reklam süreçlerimize daha iyi dahil ederek aslında buradaki bilinirliği hızlı bir şekilde sağlarız.