CRM ile İletişim Yönetimi Size Ne Kazandırır?

CRM’in en önemli özelliklerinden biri iletişim yönetimini oldukça kolay hale getirmesidir. Firmanıza ait e-posta adresleri, telefon hatlarına bağlı whatsapp hesapları ve facebook sayfalarına bağlı messenger kanalları CRM ile entegre edildiğinde personeliniz tüm bu kanallar üzerinden müşteri adaylarıyla iletişim kurabilir ve tüm iletişim süreçlerinin CRM’de arşivlenmesini sağlayabilir. Bunun için tüm bu hesapların şifrelerini personel ile paylaşmanız gerekmez. CRM entegrasyonu sayesinde sadece CRM’de kullanıcı hesabı tanımladığınız personel bu iletişim kanalları üzerinden müşteri adaylarıyla etkileşim sağlayabilir.

 
CRM kullanan personelinize bu iletişim kanalları üzerinde farklı yetkiler de verebilirsiniz. Örneğin 10 kişilik satış ekibinizde 2 kişinin “info@...” şeklinde açılmış bir e-posta adresine gelen mesajlar ile, 3 kişinin facebook messenger üzerinden size gönderilen mesajlar ile, 5 kişinin de ayrı ayrı telefon numaralarına bağlı whatsapp hatlarına gönderilen mesajlar ile ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Bu kişiler birbirlerinin kanallarını ya da müşterilerini göremezler. Fakat istenirse facebook messenger ile ilgilenen bir personel, gerektiği takdirde bir müşteri adayını e-posta adresiyle ilgilenen bir personele de yönlendirebilir. Tüm bu kanallardan size ulaşan müşteri adayları aynı sistemde depolanacağı için sürecin herhangi bir noktasında bir müşteri adayını bir başka satış temsilcisine yönlendirmek de mümkün olacaktır.
 
CRM ile İletişim Yönetimi
 
 
Özellikle farklı yabancı dilleri konuşabilen satış temsilcileri arasında bu şekilde müşteri dağılımı yapılabileceği gibi müşterilerle 7/24 iletişim kurmak isteyen firmalarda günün belli saatleri üzerinden de bir dağılım yapılabilir. Günü 8’er saatlik 3 parçaya bölüp her bir zaman aralığında sizinle iletişime geçen müşteri adayıyla belli bir satış temsilcisinin ilgilenmesini sağlayabilirsiniz.
 
Satış temsilcilerini farklı iletişim kanalları üzerinde yetkilendirmek kolayca yapılabilir. Ancak potansiyel müşterileri, konuştukları dile göre veya sizinle iletişim kurduğu zaman aralığına göre satış temsilcileri arasında dağıtmak için CRM otomasyon hizmetine ihtiyacınız olacaktır.
 
New Health Media olarak CRM sisteminin firmanıza kurulumu, personelin eğitimi ve tüm iletişim süreçlerinin CRM üzerinden yönetilmesi için gerekli entegrasyonların sağlanması, otomasyon süreçlerinin kurgulanması ve hayata geçirilmesi konusunda size destek vermemizi istiyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

İlgili Yazılar