Video Prodüksiyon

 

Video prodüksiyon oldukça büyük bir süreci kapsar, video yapım aşamalarının her bir evresini içerisinde barındırır. Yetkinlik, teknik yeterlilik ve yaratıcılık ile video içeriklerinin kaliteleri üst seviyelere ulaşır. Peki ama, Video prodüksiyon nasıl yapılır?

Video Prodüksiyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Videolar, tüketicinin en fazla rağbet ettiği içeriklerde ilk sıralardadır. Bir bilgiye ulaşmak için öncelikle video araması yapıldığı bir gerçek. Durum böyle oluna, video prodüksiyon da giderek önem kazanmıştır ve video talebi giderek artmaktadır. Süreç dışarıdan komplike görünmekle birlikte, profesyonel video prodüksiyon desteği ile kaliteli sonuçlar kısa süre içerisinde sağlanabilmektedir.

video-prodüksiyonVideo Prodüksiyon Aşamaları:

 • Pre Production: Üretim öncesi anlamına gelir, çekim öncesi olarak da bilinir ve çekim için gerekli ön hazırlıkların toplamına işaret eder. Çekim öncesi planlamalar tamamlanır. Çekim zamanı, mekân, kullanılacak ekipman, senaryo ya da konu konsepti ve bütçelendirme bu aşamada tamamlanır.

 • Production: Çekimin yapıldığı süreçtir. Çekim planı, senaryo vb. üretim öncesi kalemlerinin gerçekleştiği aşamayı ifade eder. Ham çekimler elde edilir.

 • Post Production: Kurgu aşamasıdır, yapım sonrası olarak da bilinir. Ham görüntüler işlenir ve anlamlı bir görsel kompozisyon oluşturulur. Video içeriğinin türüne, elde edilmesi istenen etkiye göre kurgu yapılır ve böylece video prodüksiyon süreci tamamlanmış olur.

Prodüksiyon Türleri Neler?

Prodüksiyon türleri ise değişkenlik gösterir. Sinema filmi, reklam filmi, infografik tanıtım filmi, TV filmi de dahil pek çok alt kategori saymak mümkündür. Unutmamak gerekir ki profesyonel bir çekim kadar, yaratıcı bir kurgulama ve iyi bir paylaşma stratejisi geliştirmek de önemlidir. Prodüksiyon hizmetleri, daha geniş kitlelere ulaşmayı sağlar, kaliteli bir imaj yaratmaya yardımcı olur, marka vizyonu ve misyonunu en iyi şekilde potansiyel müşterilere iletmeye imkân verir.

 

Profesyonel video prodüksiyon hizmeti avantajlarından yararlanmak için 20 yılı aşkın süredir dijital reklam ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren New Health Media’yı tercih edebilirsiniz. Tüm aşamalara hakim uzman kadro, yeni nesil teknik ekipman ve disiplinli çalışma mantığı ile yol alma fırsatını yakalamak için bizimle iletişime geçin!

hizmetlerimiz

 

Hasta süreç videoları, havaalanından karşılama ve hasta kabulden ameliyat sonrası iyileşme sürecine değin pek çok aşamayı içerebilen kapsamlı bir uygulamayı ifade eder. Sağlık turizmi özelinde hasta süreç videoları kişinin ülkeyi ve belirli bir kliniği tercih etmesi bakımından büyük öneme sahiptir.

 

Hasta Süreç Videosu Nedir?

Hasta süreç videosu, Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyen sağlık turistin aklındaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olan bir medya yöntemidir. Başka ülkeye gelerek burada tedavi olma fikri insanları kaygılandırabildiğinden, süreç videoları etkili bir rahatlatma yöntemi sunar. Sürecin kendisi birkaç aşamadan oluştuğundan, videolar da çeşitlilik gösterir.

 

hasta süreçHasta Süreç Videosu İçeriği

Süreç videoları “ameliyat için başka ülkeye gitmek kolay mı, hangi hastaneye gitmeliyim, sağlık turisti olmanın artıları neler” türevi sorulara yanıt verir. Elbette, hastayı merkeze alan bu videolarda hasta onayı ve talebi esas alınmaktadır.

 • Türkiye’ye varış: Kişinin havaalanından gelişi ve kalacağı otele transfer süreci çekilir.
 • Konaklama: Kalınacak yerin genel görünümünü ve konfor standardını belli eden videolar çekilir.
 • Hastane / Klinik: Operasyonun yapılacağı ortamın yüksek konforun ve hijyen seviyesinde olduğunu gösteren iç ve dış çekimler alınır. Hastanın kliniğe girişi çekilebilir.
 • Ameliyat: Uygun açılardan ve hastane kurallarına tam uyarak uzman videographer ekip operasyondan video ve fotoğraf görüntüleri alır.
 • Kontrol: Bandaj çıkarma ya da ilk genel kontrolde hastanın operasyon sonrası gelişimini gösteren video kayıtları alınır. Şayet hasta için uygun olursa, sürecin öncesi  /  sonrasında röportaj da yapılabilmektedir.

 

 

Hasta Süreç Videolarının Avantajları

Ulaşım, konaklama, hasta yatış ve ameliyat aşamaları hakkında hastalar bilgi sahibi olur. Daha özgüvenli şekilde hareket edebilir ve daha kolay karar verirler. Temel olarak, güven tesis edilir. Benzer operasyonu olmak üzere gelmek isteyen sağlık turisti sayısı artar. Video içeriklerinin sosyal medya platformlarından paylaşılması sayesinde kliniğin ve doktorun bilinirliği artar.

 

Hasta Süreç Videoları da dahil tüm video prodüksiyon hizmetleri ile farkını ortaya koyan New Health Media sağlık turizminde güven inşa etmenize yardımcı oluyor. Kliniğinizin en iyiler arasında yer alması için bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

hizmetlerimiz

 

Instagram Reels sosyal medyayı iyi şekilde takip edenlerin yakından bildiği bir terim hâlini aldı. Trendleri şekillendiren platformlardan olması ise sağlık sektörü de dahil olmak üzere kurum ve kuruluşların bu alana profesyonel yatırım yapmasına sebep oldu. Peki ama Instagram Reels nedir?

 

Instagram Reels Nedir?

Reels özelliği nedir sorusunun kısa cevabı olarak, internet kullanıcılarının çeşitli video içerikleri paylaşmasına yardımcı olan özellik denebilir. Instagram’da yaklaşık 15 saniyelik videolar eklemeye izin veren bu uygulama videoların geniş kitlelere ulaşmasında son derece etkilidir. Instagram Reels esasen Tiktok’a rakip olarak oluşturulsa da kullanıcı kitlesi dolayısı ile etkisi de yoğundur. Reels mantığının ilgi görmesi, bu sosyal medya video içerik türünün yayılmasına sebep olmuştur. Tiktok ve reels arasındaki fark nedir ya da Facebook Reels nasıl kullanılır türü sorularla da karşılaşılmaktadır.

 

Instagram Reels nasıl kullanılır?

Herkes Reels çekip cep telefonundan sosyal medya hesabına yükleyebilir. Bununla birlikte, iş profesyonellik olduğunda çekim kalitesi, çekim açısı, ışık, ses, çerçeve boyutu gibi değişkenler devreye girer. Videonun dikey mi yoksa yatay mı çekildiği görsel kompozisyon açısından önemli bir belirleyendir.

Videolarda orijinal ses içerikleri kullanılabilir ya da trend müzikler videoya eklenebilir. Popüler müzik eklemek, söz konusu işitsel içerik altında gezinen kullanıcılara da ulaşabilmek anlamına gelir. Yalnızca Reels özel çekimler yapılabilir, fotoğraflardan Reels kolajları derlenebilir ya da yasta süreç videolarından, hasta röportajlarından, klinik tanıtım videolarından kesitler Reels olarak yüklenebilir.

Reels Özelliğinin Avantajları Neler?

Instagram Reels videoları ilgi çekici ve kolay tüketilebilir içerikler sunar. Videolara ses ve efekt eklenebilmesi, içeriklerin izleyici açısından daha keyifli olmasını sağlar. Üstelik Reels videoları story (hikâye) ve post (gönderi) biçiminde de paylaşılabilmektedir.

Üretilen Reels “keşfet” alanında göründüğünden tanınırlığı ve ulaşılabilirliği artırma potansiyeli yüksektir. Örneğin, hastane, klinik ya da doktor konseptli içerik Reel’lerine giren kullanıcıların önüne farklı kullanıcı hesaplarındaki ilgili içerikler gelecektir.

 

Sağlık turizmi reklamcılık hizmeti veren New Health Media olarak, uzman sosyal medya ve videographer kadromuz ile Reels video içeriklerinizi en iyi şekilde hazırlıyoruz. Video kayıt, fotoğraf çekim gibi teknik süreçleri planlayarak gerekli üretimleri sağlıyor, yaratıcı bakış açısı ile ilgi çekici içerikler haline getiriyor ve sosyal medya hesaplarından düzenli şekilde paylaşımlar yapıyoruz.

hizmetlerimiz

 

Ameliyat süreci hastaların en fazla merak ettiği konulardan birini temsil eder. Ameliyat çekimleri ile amaçlanan hem hastanın merak ettiği operasyona dair bilgi almasını sağlamak hem de doktor, hastane ve kliniğin reklamını yapmaktır.

 

Video Çekimi Yapılan Cerrahi Operasyonlar Nelerdir?

Steril şartların maksimum oranda tutulması kaydıyla, hemen her cerrahi işlem için video çekimi yapılabilmektedir. Ameliyat eldiveni, ameliyat bonesi ve ameliyat önlüğü çekim yapacak ekipte de tam ve eksiksiz olmalıdır. Videographer ekibi, hastanın ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve ameliyat sonrası süreçlerinden video ve görüntü alır. Elbette, tüm bunlar hastanın ve doktorun onayı dahilinde gerçekleşir. Elde edilen görüntüler, kliniklerin sosyal medya hesaplarında kurallara uygun şekilde paylaşılır.

 

Ameliyat ve Operasyon Videoları Çekmenin Faydaları Nelerdir?

 • Ameliyat çekimi sayesinde ilgili kliniğin ve doktorun adı daha fazla kişiye ulaşır, böylece rekabet avantajı elde edilir,
 • İşlemin nasıl yapıldığını merak edenler bilgi sahibi olur,
 • Ameliyat öncesi ve sonrası hasta görüntüleri sayesinde hasta, sürecin nasıl işleyeceğini gözlemleyebilir,
 •  Klinik ortamı, doktorların hassasiyeti ve yetkinliği ameliyat olmak isteyen hastayı ilgili doktora ve kliniğe yönlendirir.
 • Kliniğin sosyal medya görünürlüğü, takipçi sayısı ve etkileşim oranı artar.

 

Operasyon Sürecini Çekmenin Önemi

Operasyon sürecini anlatan kolaj video kurguları yapmak güven verir. Sağlık söz konusu olduğunda insanların temkinli olma seviyesi artmaktadır. Cerrahi işlemlerin nasıl yapıldığı, doktorun ve sağlık çalışanlarının süreci nasıl yönettiği hasta operasyon videoları ile gözlemlenir. Operasyon sürecini çekmenin temel noktalarından biri, daha fazla kişiye görsel içerikler ile ulaşmaktır. Dolayısıyla, operasyon sürecini video olarak Youtube'da paylaşmam yeterli olur mu sorusunun yanıtı “yeterli olmayabilir” şeklinde açıklanabilir. Farklı izler kitlelerin tümüne hitap edebilmek için sosyal medya kanallarından planlı paylaşımlar yapılmalıdır.

 

Türkiye’nin ilk ve sektörde öncü sağlık ajansı New Health Media, operasyon video çekimlerindeki tecrübesi ile tüm klinik ve doktorların yanında. Profesyonel pre-operasyon ve post-operasyon çekimi hizmetlerimiz hakkında bilgi almak adına iletişime geçebilirsiniz.

hizmetlerimiz

Hasta before after içerikleri, sağlık sektörü genelinde ve sağlık turizmi özelinde artık olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır demek yanlış olmaz. Arama motorlarındaki sorgu analizleri de bu durumu kanıtlar niteliktedir. Gerçek hasta videoları ve fotoğrafları kliniklerin sosyal medya hesaplarındaki en dikkat çekici ögelerden de biridir.

 

Hasta Öncesi Sonrası Videoları Nedir?

Özellikle kozmetik işlemlerde kendini belli eden befor after içerikler hastanın ameliyat öncesi durumu ile ameliyat sonrası değişimini bir arada sunan tasarımlardır. Örneğin, before after hair transplant denildiğinde hastanın saç ekimi öncesi sonrası görüntüleri ile karşılaşılır. İçerikler video ve fotoğraf formatlarında üretilebilir.

 

Hasta / Operasyon Before After İçerikleri Nasıl Üretilir?

İlk olarak hastanın ameliyat olmadan önceki mevcut hâli düz, profil vb. farklı açılardan kayıt altına alınır. Bandaj açım aşamasında da aynı açılardan çekimler yapılır. Medya içerikleri çoğunlukla ameliyat öncesi / sonrası tetkik dönemlerinde alınır. Şayet hasta onaylar ya da talep ederse röportaj da yapılabilmektedir. Hasta röportajlarında ameliyat öncesi beklentiler, klinik hakkındaki görüşleri, deneyimleri paylaşılır. Ameliyat sonrası hasta röportaj videoları ise sağlık turistinin ameliyat sonrası nasıl hissettiğine, operasyonun nasıl geçtiğine, hasta bakım olanaklarının neler olduğuna odaklanır.

 

Operasyon Sonrası Görüntülerin Paylaşıma Hazırlanması

Çekilen videolar daha sonra post-production ekibi tarafından kurgulanır. Gerekli görsel düzenlemeler yapılır. Hangi sosyal medya platformunda paylaşılacağına göre kurgu teknikleri değişebilmektedir. Örneğin, Youtube için farklı Instagram için farklı kurgu tercih edilebilmektedir. Ayrıca Instagram’da Reels ya da Story içeriği de farklılık gösterebilmektedir. Gerektiğinde yüksek çözünürlüklü videolardan fotoğraf kareleri de alınır. Video kaydının yanı sıra, haricen fotoğraf çekimleri de yapılabilmektedir.

 

New Health Media ile Kaliteyi Yakalamak Çok Kolay

Çekim ve kurguya yönelik teknik gerekliliklere hâkim olmanın yanı sıra yaratıcı before after tasarlama ve sosyal medya platformlarında planlı şekilde paylaşma da son derece önemlidir. New Health Media ailesini tercih ederek yüksek çözünürlüklü ve etkileyici gerçek hasta videolarının çekimi, sosyal medyada paylaşımı gibi imkânlara sahip olabilirsiniz.

hizmetlerimiz

 

Bilgilendirici doktor, klinik videoları hasta etkileşim oranı üzerinde son derece etkileyici olan faktörlerden biridir. Süreç hasta, doktor ve hastane özelinde değişkenlik göstermekle birlikte, bilgilendirici videoların temel amacı ilgili kitleye doğru şekilde ulaşabilmektir.

 

Sağlık Sektöründe Bilgilendirici Video Çeşitleri

Sağlık sektörü reklamcılığı temelinde, yapılan operasyonların video kayıtları alınır ve fotoğraf çekimleri yapılır. Bunlar:

 • Operasyon öncesi,
 • Operasyon sırası,
 • Operasyon sonrası.

Aşamaları kapsar. Üretilen içerikler çeşitli sosyal medya mecralarında paylaşılır. Bilgilendirici videolar ise, alternatif olarak ya da ek olarak, en sık sorulan sorulara doktorların yanıt verdiği, röportaj benzeri içeriklerdir. Doktora spesifik 1 ya da 2 soru yöneltilir ve bunların kısa cevabı alınır. Bu süreç videoya alınır, kurgulanır ve sosyal medya hesaplarında paylaşılır.

 

bilgilendiriciBilgilendirici Videoların Avantajları Neler?

Belli bir konuyu açıklamaya yönelik üretilen videolar, ilgili konuyu internette aratan kullanıcıların karşısına daha doğrudan çıkar. Profesyonel çekimler ve etkili açıklama, hastaların doktora ve kliniğe güven duymasını sağlar. Sosyal medya etkileşim olanakları sayesinde hastalar alakalı konu ile ilgili soru sorabilir, internet sitesinin içeriği zenginleşir, insanlara önem veren bir intiba elde edilir. Doktora karşı güven inşa edilir. Tüm bunlar potansiyel hastalarınıza ulaşmanızı ve rekabet ortamında avantaj kazanmanızı sağlar.

 

Bilgilendirici Video Paylaşım Kanalları

Doktor soru cevap içerikleri ya da kısa bilgilendirici anlatımlar sosyal medya platformlarında paylaşılır. Örneğin, Instagram’da ya da Youtube’da bilgilendirici video serisi yapılabilir. Reels ve hikâyeler ile gönderinin tanıtımı da yapılabilir. İlgili videolar Web sitesine de eklenebilir. Genel videolar, hasta süreç videoları, before-after hasta görselleri, blog metinleri ve bilgilendirici videolar bir arada hem görünürlüğü hem de organik trafiği hayli artırmaktadır.

 

Sağlık turizmi ve sağlık sektörü reklamcılığı söz konusu olduğunda akla gelen ilk kurumlardan olan New Health Media ile iletişime geçerek dijital reklam anlamında ivmeli yükselişe geçebilir, kısa sürede hedeflediğiniz verilere ulaşabilirsiniz.

hizmetlerimiz

 

Hasta görüşleri klinik, hastane ve doktorlar açısından olmazsa olmazdır. Memnuniyet esasına uygun faaliyet göstermek hem tanınırlığı hem de bireylerin hastane ve doktor kararını etkiler. Dijital etkileşimin en önemli ayağı olan sosyal medya, hasta görüşlerini paylaşmak ve bu paylaşımların diğer kişilere ulaşabilmesini sağlamak anlamında büyük bir avantajdır.

 

Hasta Görüşleri Neden Önemli?

Hasta görüşlerin önemi nedir sorusunun yanıtı kapsamlıdır. Öncelikle, hasta-doktor arasında güvene dayalı ilişki kurma anlamında önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Operasyon geçirmiş hasta, benzer işlemi yaptırmak isteyen kişilere hastane koşulları, doktor yetkinliği, süreç, konfor gibi konularda fikir vermektedir.

Hastanın hem doktorun uzmanlığına hem de hastane şartlarının niteliğine tam puan vermesi, potansiyel gelen hasta sayısında etkilidir. Örneğin, doktordan memnun kalan hasta, yakınlarına aynı doktoru tavsiye edecektir. Bununla birlikte, artık yalnızca yakınından duyma referansı ile sürecin işlemediğini eklemek gerekir. Sosyal medya, hasta görüşlerini geniş kitlelere ulaştırma noktasındaki öncül araç hâlini almıştır ve en majör yöntemlerden biri video hasta görüşleri olmaktadır.

 

hasta-görüşHasta Görüşleri Paylaşım Kanalları

Hasta görüş ve yorumları Web sitesinin yanı sıra, Instagram, Youtube, Twitter gibi mecralarda kendini belli eder. Hâli hazırda operasyon geçirmiş hastaların mesaj ve yorumlarının etkisi yadsınamaz olmakla birlikte, kliniklerin ve hastanelerin doğrudan kendi sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüş videolarının yükselişte olduğunu belirtmek önemlidir.

 

Hasta Görüş Videolarının İşleyiş Süreci

Hasta görüş videosu çekerken operasyon öncesi ve sonrası süreçler hesap edilebilir.

 • Ameliyat öncesi hasta videoları: Hasta, kliniğin imkânları, hijyeni, doktor görüşmesinin nasıl geçtiği, sağlık çalışanlarının genel tavrı gibi konuları anlatır.
 • Ameliyat sonrası hasta videoları: Hasta, ameliyat sonrasında işlemin nasıl geçtiği, bakım sürecindeki konfor vb. konular hakkındaki fikri verir.

Hastanın talebi ya da onayı doğrultusunda hazırlanan bu video içerikleri, ilgili sosyal medya kanallarından paylaşılır. Konuyu merak eden ve alakalı operasyonu olmak isteyen hastalar, süreci birinci ağızdan dinleme şansı bulur.

 

Hasta görüş videolarının önemini fark ederek bu süreci profesyonelleştiren öncü kurumlardan olan New Health Media olarak, video prodüksiyon hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz. Video çekim sürecine dair kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

hizmetlerimiz

 

Tanıtım videosu çeşitli medya platformlarında paylaşmak üzere firmalar için hazırlanan video içeriklerini tanımlar. Tanıtım filmi ya da tanıtım videosu olarak da bilinen bu videolar temel olarak misyon, vizyon, ürün ve hizmetlerin tanıtılması için üretilir, merkezinde reklam odaklılık olmasa da tanınırlığa katkı sağlayan önemli bir damardır.

 

tanıtım videosuTanıtım Videosu Nedir?

Tanıtım videosu nasıl yapılır, nedir ya da tanıtım videosunda neler olur gibi sorular, bu içerik türüne dair en sık karşılaşılan sorular arasındadır. Temel amaç yeni kullanıcılara ulaşmaktır. Bu bakımdan iyi bir tanıtım videosu, nitelikli kullanıcıları cezbetme avantajını içerir. Tanıtım filmlerinin mevcut kullanıcıların memnuniyeti ve kalıcılığı açısından da önemli olduğunu eklemek gerekir.

Tanıtım Filmi Çekiminde Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Tanıtıcı içerikler hedef kitleye, sektöre göre değişkenlik gösterir. Örneğin, sağlık turizmi tanıtıcı video çekimleri ile turizm sektörünün video reklamları farklı olacaktır. Kiniğin ne tür tedaviler yaptığı, hangi kitleye hitap ettiği, nasıl bir algı yaratmak istediği belirleyici etkiye sahiptir.

Çekilen videoların hangi medya mecralarında paylaşılacağı da süreç üzerinde etkilidir. Örneğin, Facebook tanıtım videosu ile Instagram Reel hastane tanıtım videosu birbirinden süre, görsel boyutu, ses içeriği vb. bakımlardan pekâlâ farklı olabilir.

 

Sağlık Turizmi Tanıtım Filmleri için En Doğru Adres: New Health Media

Tanıtım videoları kliniğinizin görünürlüğü ve talep edilirliği üzerinde etkili olduğundan süreci profesyonel şekilde planlamanız önemlidir. Video süresi, vizyon aktarım başarısı, hitabet, görüntü ve ses kalitesi, yaratıcılık ve daha pek çok unsur bu videoların iskeletini oluşturmalıdır. Dolayısı ile hem çekim öncesi, çekim ve çekim sonrası kurgu aşamalarını hem de sosyal medya paylaşım gereklerinin iyi kavranmış olması şarttır. Aksi durumda, tanıtım filmi kötü bir yatırım olarak kalabilir.

 

“Tanıtım filmi nedir, iyi bir tanıtım videosu nasıl olur, video içerikleri nasıl paylaşılmalıdır” gibi soruların yanıtlarına tüm detayları ile hakim olan New Health Media, sizleri bu süreçleri birlikte oluşturmaya davet ediyor. Sağlık sektöründe farkınızı belli etmek, rakiplerinizden sıyrılmak ve dikkat çekici bir izlenim bırakmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

hizmetlerimiz

 

Röportaj çekimleri hasta süreç videolarının önemli bir ayağını oluşturmaktadır. Röportaj özellikleri ve röportaj türleri değişkenlik göstermekle birlikte, sağlık turizmi reklamcılığında temel amaç aynıdır: Güven kazanmak!

 

Hasta Röportajı Nasıl Yapılır?

Röportaj nasıl yapılır sorusunu yanıtlamadan önce, hasta röportajı nedir sorusunu yanıtlayarak başlamak gerekir. Sağlık turizmi özelinde, hastanın operasyon sürecinin hasta tarafından aktarılması sürecidir. Sağlık turizmi videoları, hastanın havaalanından karşılanmasından ameliyat sonrası iyileşme aşamasına değin çeşitli süreçleri içerir. Bunların arasında röportajlar da dahil edilir. Uzman videographer ekibi kamera, ışık, mekân ve ses gibi teknik işlemleri tamamladıktan sonra hastanın düşünceleri ve deneyimleri dinlenir. Ham görüntüler kurgulanır ve içerikler sosyal medya platformlarında paylaşılır.

Hasta Röportajlarının Kapsamı:

 • Havaalanından karşılama,
 • Gideceği istikamete ulaştırma,
 • Konaklama alanı,
 • Hastane ve klinik ortamı,
 • Doktor ile iletişim,
 • Ameliyat süresi,
 • Operasyon sonrası süreç.

Hasta ile röportaj yapılabilen konular değişkenlik gösterebilir. Tüm video, ses ve fotoğraf kayıtlarında hastanın onayı veya talebi esastır.

 

roportajHasta Röportajları ile Hedeflenen Nedir?

Video röportajları genel olarak sürecin hasta üzerindeki etkisini açıklamaya ve benzer süreci yaşama ihtimali olan kişilere yol göstermeye yarar. Aynı operasyonu olacak kişilerin kalacak yer ya da ameliyat sonrası bakım gibi durumlara yönelik kaygıları giderilir. İçeriklerin sosyal medyada paylaşılması da çok yönlü fayda sağlar:

 • Operasyona, hastaneye, doktora ve genel olarak sağlık turizmine olan güven artar,
 • Hastalar arası empatiden kaynaklı olarak insanları teşvik eder,
 • Hastanenin / kliniğin saygınlığı artar,
 • Doktorun / kliniğin ismi duyulur,
 • Daha geniş kitlelere ulaşmak mümkün olur.

Tüm bunlara ek olarak, doktor röportaj videoları da çekilmektedir. Hastaların merak ettiği konular özelinde kapsamlı ya da 1-2 soruluk sosyal medya videoları çekilmektedir. Bu süreç, bilgilendirici videolar olarak ayrıca ele alınır.

 

 

Dijital pazarlama alanındaki yetkinliğini sağlık turizmi reklam sektörüne entegre eden New Health Media olarak, uzman kadromuz ile hasta röportaj süreçlerinizi titizlikle hazırlıyoruz. Kaliteli video ve fotoğraf içeriklerinizi oluşturuyor, sosyal medya kanallarından paylaşımını sağlıyor, etkileşimlerden yola çıkarak analiz yaparak ileriye yönelik yol haritası çıkarıyoruz. Detaylı bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.