Öncesi / Sonrası

Hasta before after içerikleri, sağlık sektörü genelinde ve sağlık turizmi özelinde artık olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır demek yanlış olmaz. Arama motorlarındaki sorgu analizleri de bu durumu kanıtlar niteliktedir. Gerçek hasta videoları ve fotoğrafları kliniklerin sosyal medya hesaplarındaki en dikkat çekici ögelerden de biridir.

 

Hasta Öncesi Sonrası Videoları Nedir?

Özellikle kozmetik işlemlerde kendini belli eden befor after içerikler hastanın ameliyat öncesi durumu ile ameliyat sonrası değişimini bir arada sunan tasarımlardır. Örneğin, before after hair transplant denildiğinde hastanın saç ekimi öncesi sonrası görüntüleri ile karşılaşılır. İçerikler video ve fotoğraf formatlarında üretilebilir.

 

Hasta / Operasyon Before After İçerikleri Nasıl Üretilir?

İlk olarak hastanın ameliyat olmadan önceki mevcut hâli düz, profil vb. farklı açılardan kayıt altına alınır. Bandaj açım aşamasında da aynı açılardan çekimler yapılır. Medya içerikleri çoğunlukla ameliyat öncesi / sonrası tetkik dönemlerinde alınır. Şayet hasta onaylar ya da talep ederse röportaj da yapılabilmektedir. Hasta röportajlarında ameliyat öncesi beklentiler, klinik hakkındaki görüşleri, deneyimleri paylaşılır. Ameliyat sonrası hasta röportaj videoları ise sağlık turistinin ameliyat sonrası nasıl hissettiğine, operasyonun nasıl geçtiğine, hasta bakım olanaklarının neler olduğuna odaklanır.

 

Operasyon Sonrası Görüntülerin Paylaşıma Hazırlanması

Çekilen videolar daha sonra post-production ekibi tarafından kurgulanır. Gerekli görsel düzenlemeler yapılır. Hangi sosyal medya platformunda paylaşılacağına göre kurgu teknikleri değişebilmektedir. Örneğin, Youtube için farklı Instagram için farklı kurgu tercih edilebilmektedir. Ayrıca Instagram’da Reels ya da Story içeriği de farklılık gösterebilmektedir. Gerektiğinde yüksek çözünürlüklü videolardan fotoğraf kareleri de alınır. Video kaydının yanı sıra, haricen fotoğraf çekimleri de yapılabilmektedir.

 

New Health Media ile Kaliteyi Yakalamak Çok Kolay

Çekim ve kurguya yönelik teknik gerekliliklere hâkim olmanın yanı sıra yaratıcı before after tasarlama ve sosyal medya platformlarında planlı şekilde paylaşma da son derece önemlidir. New Health Media ailesini tercih ederek yüksek çözünürlüklü ve etkileyici gerçek hasta videolarının çekimi, sosyal medyada paylaşımı gibi imkânlara sahip olabilirsiniz.