Bilgilendirici

 

Bilgilendirici doktor, klinik videoları hasta etkileşim oranı üzerinde son derece etkileyici olan faktörlerden biridir. Süreç hasta, doktor ve hastane özelinde değişkenlik göstermekle birlikte, bilgilendirici videoların temel amacı ilgili kitleye doğru şekilde ulaşabilmektir.

 

Sağlık Sektöründe Bilgilendirici Video Çeşitleri

Sağlık sektörü reklamcılığı temelinde, yapılan operasyonların video kayıtları alınır ve fotoğraf çekimleri yapılır. Bunlar:

  • Operasyon öncesi,
  • Operasyon sırası,
  • Operasyon sonrası.

Aşamaları kapsar. Üretilen içerikler çeşitli sosyal medya mecralarında paylaşılır. Bilgilendirici videolar ise, alternatif olarak ya da ek olarak, en sık sorulan sorulara doktorların yanıt verdiği, röportaj benzeri içeriklerdir. Doktora spesifik 1 ya da 2 soru yöneltilir ve bunların kısa cevabı alınır. Bu süreç videoya alınır, kurgulanır ve sosyal medya hesaplarında paylaşılır.

 

bilgilendiriciBilgilendirici Videoların Avantajları Neler?

Belli bir konuyu açıklamaya yönelik üretilen videolar, ilgili konuyu internette aratan kullanıcıların karşısına daha doğrudan çıkar. Profesyonel çekimler ve etkili açıklama, hastaların doktora ve kliniğe güven duymasını sağlar. Sosyal medya etkileşim olanakları sayesinde hastalar alakalı konu ile ilgili soru sorabilir, internet sitesinin içeriği zenginleşir, insanlara önem veren bir intiba elde edilir. Doktora karşı güven inşa edilir. Tüm bunlar potansiyel hastalarınıza ulaşmanızı ve rekabet ortamında avantaj kazanmanızı sağlar.

 

Bilgilendirici Video Paylaşım Kanalları

Doktor soru cevap içerikleri ya da kısa bilgilendirici anlatımlar sosyal medya platformlarında paylaşılır. Örneğin, Instagram’da ya da Youtube’da bilgilendirici video serisi yapılabilir. Reels ve hikâyeler ile gönderinin tanıtımı da yapılabilir. İlgili videolar Web sitesine de eklenebilir. Genel videolar, hasta süreç videoları, before-after hasta görselleri, blog metinleri ve bilgilendirici videolar bir arada hem görünürlüğü hem de organik trafiği hayli artırmaktadır.

 

Sağlık turizmi ve sağlık sektörü reklamcılığı söz konusu olduğunda akla gelen ilk kurumlardan olan New Health Media ile iletişime geçerek dijital reklam anlamında ivmeli yükselişe geçebilir, kısa sürede hedeflediğiniz verilere ulaşabilirsiniz.