Hasta Süreç

 

Hasta süreç videoları, havaalanından karşılama ve hasta kabulden ameliyat sonrası iyileşme sürecine değin pek çok aşamayı içerebilen kapsamlı bir uygulamayı ifade eder. Sağlık turizmi özelinde hasta süreç videoları kişinin ülkeyi ve belirli bir kliniği tercih etmesi bakımından büyük öneme sahiptir.

 

Hasta Süreç Videosu Nedir?

Hasta süreç videosu, Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyen sağlık turistin aklındaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olan bir medya yöntemidir. Başka ülkeye gelerek burada tedavi olma fikri insanları kaygılandırabildiğinden, süreç videoları etkili bir rahatlatma yöntemi sunar. Sürecin kendisi birkaç aşamadan oluştuğundan, videolar da çeşitlilik gösterir.

 

hasta süreçHasta Süreç Videosu İçeriği

Süreç videoları “ameliyat için başka ülkeye gitmek kolay mı, hangi hastaneye gitmeliyim, sağlık turisti olmanın artıları neler” türevi sorulara yanıt verir. Elbette, hastayı merkeze alan bu videolarda hasta onayı ve talebi esas alınmaktadır.

  • Türkiye’ye varış: Kişinin havaalanından gelişi ve kalacağı otele transfer süreci çekilir.
  • Konaklama: Kalınacak yerin genel görünümünü ve konfor standardını belli eden videolar çekilir.
  • Hastane / Klinik: Operasyonun yapılacağı ortamın yüksek konforun ve hijyen seviyesinde olduğunu gösteren iç ve dış çekimler alınır. Hastanın kliniğe girişi çekilebilir.
  • Ameliyat: Uygun açılardan ve hastane kurallarına tam uyarak uzman videographer ekip operasyondan video ve fotoğraf görüntüleri alır.
  • Kontrol: Bandaj çıkarma ya da ilk genel kontrolde hastanın operasyon sonrası gelişimini gösteren video kayıtları alınır. Şayet hasta için uygun olursa, sürecin öncesi  /  sonrasında röportaj da yapılabilmektedir.

 

 

Hasta Süreç Videolarının Avantajları

Ulaşım, konaklama, hasta yatış ve ameliyat aşamaları hakkında hastalar bilgi sahibi olur. Daha özgüvenli şekilde hareket edebilir ve daha kolay karar verirler. Temel olarak, güven tesis edilir. Benzer operasyonu olmak üzere gelmek isteyen sağlık turisti sayısı artar. Video içeriklerinin sosyal medya platformlarından paylaşılması sayesinde kliniğin ve doktorun bilinirliği artar.

 

Hasta Süreç Videoları da dahil tüm video prodüksiyon hizmetleri ile farkını ortaya koyan New Health Media sağlık turizminde güven inşa etmenize yardımcı oluyor. Kliniğinizin en iyiler arasında yer alması için bizimle iletişime geçmeniz yeterli!