Türkiye’nin ilk 360° Dijital Sağlık Ajansı - New Health Media

New Health Media'yı kurarken pek çoğu için bir riskti sağlık dikeyinde çalışmak. Ama sektörde çok büyük bir açık olduğunu keşfettim. Bu dönemde aslında geçmişten örnekler aldım diyebilirim. Çünkü 2000lerin başından beri dijital reklamcılığın içerisindeyim. 
İlk etapta konvansiyonel ajansların içerisindeydi dijital ajanslar. Sonradan dijital ajans diye bir kavram ortaya çıktı. 
 
Ben her zaman uzmanlaşmanın başarıyı getirdiğine inanıyorum. Bu sebeple 2015 yılında sağlığın ilk dijital ajansı olarak New Health Media'yı kurdum. Şu an 30 kişilik bir ekip barındırıyoruz bünyemizde.  
 
Web sitesi yazılımlarından SEO (Search Engine Optimization), sosyal medya yönetiminden, dijital pazarlamaya, video prodüksiyondan, CRM'e tüm aşamaları tek bir noktadan yönetebiliyoruz.Sağlık alanında uzmanlaşmanın bize çok farklı kazançları oldu.
 
Ekip olarak tüm arkadaşlarımız reklamından tutun da sosyal medyasına videosundan tutun da CRM’ine herkes dijitali biliyor. Bizlerle birlikte sağlığı öğrendiler. Sağlığın içerisinde, sağlığın dikeyinde hizmet veren hatta 360 derece hizmet veren bu 360'ın içini dolduran bir dijital ajans olduk. Şu anda bünyemizdeki müşterilerimizin neredeyse tamamı sağlık turizmi yapan firmalardan oluşuyor.Bizler de son noktaya kadar onların hastalara ulaşmasını ve hastaları buraya getirebilmesinin yolunu açıyoruz. Aslına bakarsanız sağlık turizmi yapmak isteyen firmaların elinden tutarak bu süreçte yanlarında yer alıyoruz.
 
Sağlık turizminin bir organizasyona bağlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Öncelikle siz sağlık turizmi yapmaya istekli ve hazır olmalısınız. Bunun içerisinde inanın para çok küçük bir yeri kapsıyor.Çünkü her şeyin öncesinde sizin ‘Sağlık turizmi yapmaya yetkin kadrolarınız ve ekipleriniz var mı?’ bu ön plana çıkıyor.  Akabinde yaptığınız çalışmaları doğru kitleye gösterebilecek bir dijital reklam ajansı seçmeniz gerekiyor. 
 
Bu dijital reklam ajansını pek tabii ki sağlık turizminde yetkin olması size aynı zamanda bir danışmanlık sağlayacaktır. Çünkü sadece içerikleri ürettik, doğru kitleye ulaştık demek yetmiyor. Aynı zamanda sizin ekiplerinizin ne noktada sağlık turizmi yapabildiğini gözlemleyebilmemiz gerekiyor. Bu sebeple tecrübeli bir ajansla çalışmak sizlere avantaj sağlayacaktır.Aksi takdirde ajanslar sizlerin bütçesi ile kendilerine deneyim kazandıracaktır diyebiliriz. Ayrıca olabildiğince mutlu hasta görselleri ve videoları ile karşılaştırmamız gerekiyor kitleyi. Çünkü herkes artık deneyimler sonucunda kliniğinizi tercih ediyor. 
Unutmayın ki pek çok klinik var, pek çok aracı kuruluş var, pek çok hastane var. Her biri sağlık turizmi yapmak istiyor ve herkes en iyisini yaptığını iddia ediyor. Bunu en doğru şekilde yansıtabilen bir adım öne geçiyor. 
 
Sağlık turizmi yaparken New Health Media ile çalışmanın en büyük getirisi aslına bakarsanız deneyim. Çünkü sizin bütçelerinizle deneyim kazanıp size bir şey sunmuyoruz. 
Kendi deneyimimizi, kendi tecrübelerimizi size aktarıyoruz. Bu sizlerin uzun zamanda belki elde edeceğiniz başarıyı çok kısa zamanda elde etmenizi sağlıyor. Diğer önemli bir unsur ise bünyemizde bulundurduğumuz her bir personelimiz sağlık dikeyinde ayrı ayrı uzmanlıkları sahip. 
 
Bir içerik üreteceğimiz zaman öncelikle sosyal medya departmanımız , dijital reklam departmanımız bu içerikle ilgili talebini üretiyor, video ekibine aktarıyor. 
Video ekibi bu içeriği tam anlamı ile çekiyor. Akabinde bu içerikler işlenirken yine ekiplerimiz dirsek temasında bulunarak bu içerikleri birlikte üretiyorlar yani birbirinden tamamen alakasız ekiplerin siparişleri üzerine bir içerik üretilmiyor.Bunların her birisi sağlık dikeyinde bir bütünü tamamlıyor ve size de bu başarının meyvelerini toplamak kalıyor diyebiliriz.
 

Türkiye'nin Sağlık Turizminde Güçlü Yönleri Nelerdir ?

Bu soruya aslında herkesin vereceği cevap fiyat avantajıdır. Ama fiyat tek bir unsur değil. 
Aslına bakarsanız biz gerçekten çok iyi hekimlere, kaliteli bir hizmete sahibiz. Çok fazla seçeneğimiz var, çok fazla alternatifimiz var. Gerçekten de sonuçları mutlu bir şekilde hastaları ülkelerine gönderebiliyoruz. Bununla birlikte evet fiyat avantajı çok büyük bir önem arz ediyor. Devletimiz bu tarafta bu tedavilerin hepsinin arkasında duruyor. Bu paralelde değerlendirdiğimiz zaman Türkiye gerçekten bu tarafta yükselen bir yıldız.Türkiye'nin bu potansiyelini açığa çıkarmakta bize düşüyor.