SEO

 

SEO (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Web sitelerinin, başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda çıkmalarını sağlayan, site trafiğinin ve bilinirliğin artırılmasını ve bununla birlikte daha fazla müşteriye ulaşılmasını sağlayan çalışmalardan biridir.

 

seoSEO Nedir?

SEO, başarılı dijital pazarlama alanının yapı taşlarından biridir. Arama Motoru Optmiziasyonu olarak Türkçeye çevrilen SEO, internet sitesine ulaşan ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik yapılan çalışmaları kapsar. Site görünümü, içerik doluluğu, kategorizasyon gibi arama motoru uyumluluğu gerektiren unsurların her birini dikkate almayı gerektirir.

SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dijital pazarlama eğitimi veren kurumlar, dijital pazarlama ajansları ve dijital pazarlama temelli portföy oluşturan kuruluşlar için arama motoru optimizasyonu en sık kullanılan terimlerden biridir. Değişen ve dönüşen durumlara göre nelere özen gösterileceği evrilmektedir ve uzmanlık alanı bu yönde olan kurumların düzenli takip ve içerik geliştirme yapması zaruridir.

İçerik optimizasyonu, teknik optimizasyon (site içi SEO ve site Dışı SEO) ve Off-Page SEO konularının bilinmesi ve bunlara hakim olunması şarttır. Rekabet analizi, sektörel bazda inceleme, anahtar kelime optimizasyonu, niş içerik oluşturma, Google arama motoru uyumluluğu, mobil uyumluluk gibi faktörlere dikkat etmek gerekmektedir.

SEO Çalışmalarının Faydaları Nelerdir?

Dijital pazarlama ne işe yarar ve önemi nedir gibi sorulara verilecek ilk yanıt, Web sitelerinin arama motorlarındaki (bkz, Google arama motoru) arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamasıdır, denebilir. Ayrıca, beklenen kriterleri karşılayan özelleştirmeler ilgili sitenin kaliteli olmasında da etkilidir. SEO uyumluluğu sayesinde;

  • Site her daim güncel kalır,
  • İçerikler kaliteli olur,
  • Site hızı optimize edilir,
  • Doğru kodlama yapılır,
  • Nitelikli kitlenin dikkati çekilir,
  • Organik ziyaretçi trafiği artar.

 

SEO uyumlu web sitesi tasarımlarınız için, dijital pazarlama alanında uzman olan New Health Media’yı tercih edebilirsiniz. Her bir detayı dikkate alarak çalışan ve trendlere hakim olan SEO uzmanlarımız ile Web sitenizi ilk sıralara taşıyoruz.