Sağlık Turizm Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nasıl sağlık turizmi yapabilirim? Ya da sağlık turizmi yapmak istiyorsak nereden başlayabiliriz? Herhalde haftada yüzden fazla kez bu soruyla karşılaşıyoruz. Bu sorunun aslında teoride basit bir cevabı var. Ama pratikte o kadar basit bir konu değil. Öncelikle bunun bir organizasyon olduğunu kabul etmek gerekiyor. Sağlık turizmini profesyoneller ile birlikte yapmak gerekiyor.

Profesyonellerden kastımız, yalnızca dışarıdaki ajanslar ya da bize hizmet verecek olan firmalar değil. Aynı zamanda profesyonel bir organizasyon kurabilmekten bahsediyoruz. İçeride sağlık turizmini yapabilecek ekipleri kurgulamak, bu ekiplerin yöneticilerini oluşturabilmek, daha sonrasında elimize veriler geçtiğinde satış ve pazarlama yapabilecek kadroları oluşturabilmekten geçiyor aslında bu yol.

Bunu ele aldığımızda, aslında sağlık turizmi yapabilmeye yönelik tüm yolları iyi bilmek gerekiyor. Öncelikle şirketimizi kuruyoruz, şirketimizi kurduktan sonra sağlık turizmi yetki belgemizi alıyoruz, kadrolarımızı oluşturuyoruz. Bizi yurtdışında pazarlayabilecek organizasyonlar ile anlaşıyoruz, hangi ajans ile birlikte bu yolu yürüyeceğimize karar veriyoruz.

Sağlık turizmi yapmaya başlıyoruz ama bazen işler tam da düşündüğümüz gibi gitmeyebiliyor. Eğer yapmış olduğumuz bu çalışmalar son noktada bize satış olarak geri dönmüyorsa bir şeyler yanlış gitmeye başlıyor demektir. Dolayısıyla stres ve panik ortaya çıkmaya başlıyor. 

Kısacası, öncelikle profesyoneller ile çalışacağız, doğru bir ajans belirleyeceğiz. Doğru ekipleri kurgulayacağız ve akabinde doğru bir stratejiyle sağlık turizmi yapmaya karar vereceğiz. 

İlgili Yazılar