Emre Recep Beşkardeş Kimdir?

Aslında 1998 yılından beri dijital reklamcılığın içindeyim. Pek çok konvansiyonel ajansın dijital departmanında bulundum, dijital departmanlarını kurdum. Pek çok dijital reklam ajansının ise marka, projelendirme gibi yönetimlerini üstlendim. Yönetimden önce web sitelerini yapıyordum. Aslında işin mutfağından geliyorum da diyebilirim.

2013 yılında yurtdışı menşei bir firma ile ortaklığım oluştu. Türk bakış açısı ile yurt dışı bakış açısı arasında bu firma bana çok şey kattı. Türkiye ve yurt dışı bakışı farklılıkları ile ilgili çok şey öğrendim.

Onlar için herhangi bir konu hakkında fikir verilecekse bunun bir bedeli vardır ve bunun adı danışmanlıktır. Onlar için bu mutlaka faturalandırılmalıdır. Ancak Türkiye'de bir şeyleri göstermeden, anlatmadan bir iş alınamayacağını da biliyoruz ve bu yüzden bu ortaklık çok sürmedi ve ortaklığı sonlandırma kararı aldık.

Pek çok start-up proje içerisinde bulundum, hatta bunların bazıları ücret almadan emek verdiğim projelerdi. Bu projeleri ele aldığımızda, bir örnek vermem gerekirse, Cevahir için yapmayı planladığımız bir Sadakat Programı vardı. 2008 krizi vardı, bu global bir krizdi biliyorsunuz. Projemiz de hâliyle etkilendi, iptal oldu. Bu projenin bana çok katkısı oldu. Bununla birlikte 50'nin üzerinde Sadakat Programı inşa ettim diyebilirim.

2015 yılında, bulunduğum ajansın ortaklığından çıkış yaparken sağlık sektöründeki açığı gördüm ve önce sağlık sektöründe danışmanlık vermeye başladım. Daha sonra da ajans kurmaya karar verdim.

New Health Media'yı kurarken beni güdüleyen en büyük unsur, insanların bir şeyler yapmaya çalışması ancak ne yapılacağını bilmemesi oldu. Pek çok doktorun artık kendi web sitelerini ve reklamlarını kurma talepleri doğrultusunda New Health Media 360° Dijital Sağlık Ajansı’nı kurdum.

İlk başta danışmanlık verirken bir noktadan sonra ister istemez konu bizi ajanslaşmaya itti. Ancak ben yapım gereği üstüme vazife olmayan işlere de burnumu sokmayı çok seviyorum çünkü bir şeyin sonuca ulaşabilmesi için sadece tek bir unsurun yeterli olmadığını düşünüyorum ve bunu yaparken sadece bir Dijital Ajans olmak yeterli değildir.

Bu ajansın aynı zamanda satış ve pazarlama için danışmanlık verebiliyor olması lazım. Ajansın satış pazarlama ekiplerini eğitebiliyor olması lazımdı, bununla birlikte prodüksiyon çok öne çıktı. Burada gerçekten bir prodüksiyon şirketi gibi bir şeyleri üretebiliyor olmak gerekiyordu, bunu düşünerek bu kadrolaşmayı kurdum.

8. yılımızda sektörde tam anlamı ile 360° şeklinde hizmet veriyoruz. 2015 yılında dijital ajansımızı kurduk ve 2016 yılında sadece 6 kişilik bir ekip hâlindeyken, şu an 28 kişilik bir ekip ile sektöre hizmet veriyoruz. İlk başlarda sadece doktorlara hizmet veriyorken şimdi bünyemizde hastaneler, holdingler, sağlık turizmi şirketleri ve aracı kuruluşlar mevcut. Bizler de sektör ile birlikte büyümeye devam ediyoruz. 

Pandemi döneminde bile çok hızlı bir ivmelenme ile büyüdük. Pandemi olmasaydı çok daha farklı noktalarda olabilirdik. Ancak müşterilerimiz ile uzun soluklu çalışmayı tercih ediyoruz. Biliyorsunuz ki müşteriler ile ajanslar arasında mental yorgunluk oluşabilir. Fikirler tükenebilir. Müşteri ile ajans birbirine çok alışabilir. Bunu ortadan kaldırabilmek için sürekli olarak bünyemize yeni ürünler katıyor, müşterilerimize sürekli yenilikler sunuyoruz. Bu şekilde, uzun yıllar aynı müşterilerle çalışmaya devam ediyoruz.