Dijital Ajansla Çalışarak Sağlık Turizminde Büyüme Nasıl Gerçekleşir?

Dijital Ajansla Çalışarak Sağlık Turizminde Büyüme

Medikal turizm bilgisi sağlamanın en önemli kısmı medikal turizm kolaylaştırıcı dijital ajanslarla çalışmaktır. Sosyal medya, medikal turizmi daha yeni kitlelere tanıtmak ve potansiyel müşteriler yaratmak için büyük önem taşırken, profesyonel hizmetler alarak işleri büyütmek dijital ajanslarla mümkün olabilmektedir. İstatistikler, sağlık turizminde dijital ajanslarla ortak çalışan ve bu ajanslar aracılığıyla medikal turistlere hizmetlerinin tanıtımını yapan hastanelerin ve tıp merkezlerininin diğer tıp merkezlerine kıyasla daha fazla (%400'e varan) medikal turist çektiğini göstermektedir. Bu istatistikler de gösteriyor ki medikal turizmde çevrimiçi pazarlamanın canlılığı dijital ajanslardan geçmekte. Peki bu ajanslardan hangi hizmetleri almalısınız noktasında adım adım gidelim:

  • Sağlık turizminde sizinle isteklerinize uygun şekilde çalışabilecek dijital ajansları araştırın. İstek ve ihtiyaçlarınızı anlayabilen 360° hizmet veren bir dijital sağlık ajansı, şirketinizi doğru hamlelerle görünür hale getirerek kısa zamanda büyümenize fayda sağlar.
  • Ajansın sizlere verebileceği hizmetleri net bir şekilde belirleyin. Beklentinizi bilen ve karşılamak üzere anlaştığınız bir ekip isteklerinize titizlikle eğilecektir. Yeni hizmetler almaktan ve farklı fikirlerden çekinmeden işi bilen bir ajansa kendinizi emanet etmek yeni müşteriler ve büyüme konusunda sizleri öne çıkaracaktır.
  • Sosyal medya danışmanlığı, internet reklamcılığı, içerik üretimi ve video prodüksiyon hizmetlerini önceliğiniz yapın. Sosyal medya yönetimi doğru zamanda, doğru kişilerle ve doğru şekilde yapıldığında müşteri portfolyonuzun genişlemesi kaçınılmaz olacaktır. İnternet reklamcılığıyla görünür hale gelmek, içerik üretimi yaparak sağlık turistlerini daha kolay ikna edebilmek ve video prodüksiyonla hikayeye ortak etmek mümkün.
  • Dijital ajansın referanslarına dikkat kesilin. Ajansınız daha önce kimlerle çalışmış ve ne kadar tecrübeli, sizlere vereceği hizmetten daha önce alınan sonuçlar nelerdir gibi kritik sorulara cevap bulmak, sizleri temsil eden ajansların daha hızlı büyümenize olanak sağlaması demektir.
  • Dijital ajanstan uzman danışmanlık hizmetleri almayı ihmal etmeyin. Uzman bir danışman sizlere zaman yönetimi konusunda destek olmalıdır. Devlet teşvikleri, yasal düzenlemeler gibi doğru zamanlamanın kritik olduğu konularda alacağınız etkin danışmanlık hizmeti sizi pazarda rakiplerinizin önüne geçirerek mali yönetiminizin sınırlarını çizer.

Dijital pazarlama ve reklamcılık, sağlık turizminde büyümeye olanak sağlayacak 3 ayaktan yalnızca biri. Sağlık sektöründe uzmanlaşarak deneyimlerini sizlere hizmet olarak sunan bir ajans her zaman sizleri bir adım öne çıkaracaktır. Bunun yanı sıra teşvik danışmanlığı ve yasal düzenlemeler de sağlık turizmi yapacak kişi ve şirketler için önemsenmesi gereken %60’lık bir paydan oluşuyor. Hizmet çeşitliliği, 360° hizmet veren bir dijital sağlık ajansı büyümek için en güçlü kozlarınızdan biri olabilir. 

İlgili Yazılar