Please enable JS

Sağlık Turizminde Branşlaşmanın Önemi

Bize gelen firmaların pek çoğu “Hangi branşlarda hizmet vermek istiyorsunuz?” dediğimizde, plastik cerrahi ve saç ekimi gibi dönüşler ile geri geliyor. Plastik cerrahi dediğimiz zaman yaklaşık olarak 100 adet ve fazlası branştan bahsedebiliriz. Yine saç ekimi dediğimiz zaman, bu da pek çok uzman firmanın yoğun bir şekilde yapmış olduğu bir konu. O yüzden öncelikle branşlaşmak gerekiyor.

 

Hangi branşlarda en iyi hizmeti verebiliriz?

Bu soruya çok iyi odaklanmamız gerekiyor. Pek çok firma, plastik cerrahlar ile birlikte çalışıyor. Plastik cerrahlardan sonuç istediğimizde sonuç gösteremiyorlar. Sonuç gösteremediğiniz takdirde o branşta hastayı elde edebilmemiz çok da mümkün olmuyor. Hastaya satış yapabilmemiz için onlara gerçekten etkili sonuçlar gösterebilmeliyiz. Bu da yine branşlaşmanın önemini ortaya koyuyor.

 

Saç Ekimi

Türkiye bu anlamda güzel bir yerde. Ama o kadar çok seçenek var ki... Eğer sadece buraya focuslanmadıysanız, burada fark yaratacak bir şeyler üretmiyorsanız saç ekimine girmenizin hiçbir anlamı yok.

Ancak plastik cerrahinin burun, çene, BBL, meme operasyonları gibi alt kırılımlarındaki branşlar sizin için daha doğru olacaktır. Diş bu anlamda doğru bir pazar yeri. Bunu doğru kullanabilmek sizin elinizde.

  • Hangi ülkeler bizim rakiplerimiz?
  • Hangi ülkelerden optimum maliyetlerde formlar alabiliyoruz?
  • Hangi branşlara hasta getirebiliyoruz?

Bu soruların hepsinin cevapları ayrı ayrı tecrübeler. Bunlara ait tecrübesi olmayan bir ajansla çalışırsanız, size maliyet olarak geri dönecektir. Aslında onlar da sizin bütçeleriniz sayesinde deneyimleyip öğrenmiş olacaklar diyebiliriz.

Bu sebeple öncelikle en iyi yaptığımız branşları kategorize edeceğiz ve bunların üzerinde bir pazarlama stratejisi oluşturacağız. O yüzden branşlaşmak çok önemlidir.