Sağlık Turizminde Mobil Reklamlar

Bulunduğumuz çağda hedef kitleye ulaşmak eskiye nazaran neredeyse artık çok daha kolay. İnsanlar akıllı telefonlarda giderek daha fazla vakit geçiriyor, bu da kitlenin sürekli çevrim içi olmasını sağlıyor ve mobil reklamcılıkla internette gezinen potansiyel müşterilere reklam göstererek onlara ulaşmamız kolaylaşıyor.

Mobil Reklamlar Bizlere Ne Sağlıyor?

Daha fazla telefon araması, Instagram ve WhatsApp mesajı ve onlarla iletişime geçmenizi sağlayacak formlar... Ayrıca hedef kitlenin sosyal medya hesaplarınızı takip etmelerini, web sitenize tıklamalarını ve eğer var ise mobil uygulamalarınızı indirmelerini sağlıyor.

Mobil Reklamlar Nasıl Planlanmalı?

sağlık turizminde mobil reklamlar
Bu sorunun cevabı çok basit. Öncelikle bir hedef kitleniz (cinsiyet, yaş, ülke vs.) ve genel işletme hedefleriniz olmalı.
İkinci aşama ise mobil kullanıcıların arama yaparken kullanabilecekleri “anahtar kelimelerin” belirlenmesi. Unutmayın ki; akıllı telefon kullanıcıların pek çoğu söz konusu yazı yazmak olunca oldukça beceriksizdirler. Detaylı ve uzun cümleler ile aramalar yapmayı sevmezler. Bu sebeple stratejinizi doğru kısa ve uzun kuyruklu kelimeler üzerine inşaa etmelisiniz.
 
Bu aşamadan sonra reklam kreatifleri üzerinden çalışmaya başlayabilirsiniz. Arama ağı reklamları kullanabileceğiniz gibi görüntülü reklamları da kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Tavsiyem öncelikle arama ağı reklamları ile hedef kitlelerin karşısına çıkmak, ardından da aynı kitleye remarketing hedeflemesi yaparak görüntülü reklamları onlara göstermek olacaktır.
 

Reklamların Kurulması

Mobil reklamların bilgisayarda ya da TV’de göründüğü gibi büyük ve detaylı olmadığı akıldan hiç çıkarılmamalıdır. Mobil reklamlar hedefe yönelik, mesajı net bir şekilde veren ve sonuç odaklı olarak kurgulanmalıdır.
 
Biliyorsunuz ki pandemiden dolayı mobil kullanıcılar internette oldukça vakit geçiriyorlar. Bizim de arayışta olan potansiyel kitlenin dikkatini çekmemiz, doğru ve etkileyici bir biçimde karşılarına çıkmamız gerekiyor. Bunun için görüntülü/görsel reklamları kullanıyoruz…

İlgili Yazılar