Tanıtım

 

Tanıtım videosu çeşitli medya platformlarında paylaşmak üzere firmalar için hazırlanan video içeriklerini tanımlar. Tanıtım filmi ya da tanıtım videosu olarak da bilinen bu videolar temel olarak misyon, vizyon, ürün ve hizmetlerin tanıtılması için üretilir, merkezinde reklam odaklılık olmasa da tanınırlığa katkı sağlayan önemli bir damardır.

 

tanıtım videosuTanıtım Videosu Nedir?

Tanıtım videosu nasıl yapılır, nedir ya da tanıtım videosunda neler olur gibi sorular, bu içerik türüne dair en sık karşılaşılan sorular arasındadır. Temel amaç yeni kullanıcılara ulaşmaktır. Bu bakımdan iyi bir tanıtım videosu, nitelikli kullanıcıları cezbetme avantajını içerir. Tanıtım filmlerinin mevcut kullanıcıların memnuniyeti ve kalıcılığı açısından da önemli olduğunu eklemek gerekir.

Tanıtım Filmi Çekiminde Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Tanıtıcı içerikler hedef kitleye, sektöre göre değişkenlik gösterir. Örneğin, sağlık turizmi tanıtıcı video çekimleri ile turizm sektörünün video reklamları farklı olacaktır. Kiniğin ne tür tedaviler yaptığı, hangi kitleye hitap ettiği, nasıl bir algı yaratmak istediği belirleyici etkiye sahiptir.

Çekilen videoların hangi medya mecralarında paylaşılacağı da süreç üzerinde etkilidir. Örneğin, Facebook tanıtım videosu ile Instagram Reel hastane tanıtım videosu birbirinden süre, görsel boyutu, ses içeriği vb. bakımlardan pekâlâ farklı olabilir.

 

Sağlık Turizmi Tanıtım Filmleri için En Doğru Adres: New Health Media

Tanıtım videoları kliniğinizin görünürlüğü ve talep edilirliği üzerinde etkili olduğundan süreci profesyonel şekilde planlamanız önemlidir. Video süresi, vizyon aktarım başarısı, hitabet, görüntü ve ses kalitesi, yaratıcılık ve daha pek çok unsur bu videoların iskeletini oluşturmalıdır. Dolayısı ile hem çekim öncesi, çekim ve çekim sonrası kurgu aşamalarını hem de sosyal medya paylaşım gereklerinin iyi kavranmış olması şarttır. Aksi durumda, tanıtım filmi kötü bir yatırım olarak kalabilir.

 

“Tanıtım filmi nedir, iyi bir tanıtım videosu nasıl olur, video içerikleri nasıl paylaşılmalıdır” gibi soruların yanıtlarına tüm detayları ile hakim olan New Health Media, sizleri bu süreçleri birlikte oluşturmaya davet ediyor. Sağlık sektöründe farkınızı belli etmek, rakiplerinizden sıyrılmak ve dikkat çekici bir izlenim bırakmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu doldurun.

gptw logogoogle partnermeta partner
  • whatsapp
  • instagram
  • facebook
  • youtube
  • twitter
  • linkedin