Reels

 

Instagram Reels sosyal medyayı iyi şekilde takip edenlerin yakından bildiği bir terim hâlini aldı. Trendleri şekillendiren platformlardan olması ise sağlık sektörü de dahil olmak üzere kurum ve kuruluşların bu alana profesyonel yatırım yapmasına sebep oldu. Peki ama Instagram Reels nedir?

 

Instagram Reels Nedir?

Reels özelliği nedir sorusunun kısa cevabı olarak, internet kullanıcılarının çeşitli video içerikleri paylaşmasına yardımcı olan özellik denebilir. Instagram’da yaklaşık 15 saniyelik videolar eklemeye izin veren bu uygulama videoların geniş kitlelere ulaşmasında son derece etkilidir. Instagram Reels esasen Tiktok’a rakip olarak oluşturulsa da kullanıcı kitlesi dolayısı ile etkisi de yoğundur. Reels mantığının ilgi görmesi, bu sosyal medya video içerik türünün yayılmasına sebep olmuştur. Tiktok ve reels arasındaki fark nedir ya da Facebook Reels nasıl kullanılır türü sorularla da karşılaşılmaktadır.

 

Instagram Reels nasıl kullanılır?

Herkes Reels çekip cep telefonundan sosyal medya hesabına yükleyebilir. Bununla birlikte, iş profesyonellik olduğunda çekim kalitesi, çekim açısı, ışık, ses, çerçeve boyutu gibi değişkenler devreye girer. Videonun dikey mi yoksa yatay mı çekildiği görsel kompozisyon açısından önemli bir belirleyendir.

Videolarda orijinal ses içerikleri kullanılabilir ya da trend müzikler videoya eklenebilir. Popüler müzik eklemek, söz konusu işitsel içerik altında gezinen kullanıcılara da ulaşabilmek anlamına gelir. Yalnızca Reels özel çekimler yapılabilir, fotoğraflardan Reels kolajları derlenebilir ya da yasta süreç videolarından, hasta röportajlarından, klinik tanıtım videolarından kesitler Reels olarak yüklenebilir.

Reels Özelliğinin Avantajları Neler?

Instagram Reels videoları ilgi çekici ve kolay tüketilebilir içerikler sunar. Videolara ses ve efekt eklenebilmesi, içeriklerin izleyici açısından daha keyifli olmasını sağlar. Üstelik Reels videoları story (hikâye) ve post (gönderi) biçiminde de paylaşılabilmektedir.

Üretilen Reels “keşfet” alanında göründüğünden tanınırlığı ve ulaşılabilirliği artırma potansiyeli yüksektir. Örneğin, hastane, klinik ya da doktor konseptli içerik Reel’lerine giren kullanıcıların önüne farklı kullanıcı hesaplarındaki ilgili içerikler gelecektir.

 

Sağlık turizmi reklamcılık hizmeti veren New Health Media olarak, uzman sosyal medya ve videographer kadromuz ile Reels video içeriklerinizi en iyi şekilde hazırlıyoruz. Video kayıt, fotoğraf çekim gibi teknik süreçleri planlayarak gerekli üretimleri sağlıyor, yaratıcı bakış açısı ile ilgi çekici içerikler haline getiriyor ve sosyal medya hesaplarından düzenli şekilde paylaşımlar yapıyoruz.