Landing Page

 

Landing Page nedir ve ne işe yarar türevi sorularla oldukça sık karşılaşılmaktadır. İyi bir websitesi için pek çok araç ve yöntem mevcuttur. Landing Page yani “açılış sayfası, hedef sayfası”, geri dönüşüm oranını yükseltme noktasında e-ticaret siteleri için son derece önemlidir. Bu bakımdan tasarım ve içerik üretim anlamında dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Landing Page Ne İşe Yarar?

Landing Page neden kullanılır sorusu da konuyu araştıranların ilk aklına gelen sorulardandır. Landing Page, temel olarak bir ürünü ya da hizmeti içerisinde barındıran ve internet kullanıcılarının erişim sağladığı sayfaları tanımlar. Pek çok internet sayfasından farklı bir misyonu vardır: Dönüşüm oranını (Conversion Rate) artırmak! Dijital pazarlama şirketlerinde bu amaca ulaşılması adına kampanyaları ve Landing Page Theme formatları kullanılır.

 

landing pageLanding Page TasarımI Nedir?

Landing Page tasarımı kullanıcıların ulaştığı açılış sayfasıdır denebilir. Son kullanıcı, dijital mecrada yer alan bir reklam kampanyasına tıkladığında bu açılış sayfasına yönlendirilir. Özetle, “Landing Page ne demektir sorusunun yanıtı ve tasarım mantığının açıklaması için şöyle denebilir: Landing Page’ler ilgili websitesine kullanıcıların yönlendirildiği özel tanıtım sayfalarıdır. Tasarımsal detaylara, kampanya başlangıç ve bitiş süreçlerine, içerik formatına dikkat ederek Landing Page karşılama sayfaları hazırlamanız hem müşterileriniz hem de SEO uyumluluğu açısından önemlidir.

Landing Page SEO Nedir?

Landing Page tasarımında arama motoru optimizasyonu kurallarına uymanız hem marka itibarı hem de müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Örneğin, verilen reklamda yazan kampanya bilgileri ile yönlendirme yapılan sayfadaki bilgiler aynı olmalıdır. Landing Page Wordpress kullanıcıları, özellikle yeni başlayanlar için iyi bir araç görevi görebilir. Bu noktada, temel ya da profesyonel düzey olması fark etmeksizin, kullanılan temada Landing Page tasarım uyumluluğu olması gerektiğini hatırlatmak gerekir.

 

Dijital pazarlama ve reklamcılık alanındaki yetkinliğini sağlık sektörüne kanalize eden New Health Media, Landing Page hizmeti ile her zaman yanınızda! 

BİZE ULAŞIN

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu doldurun.

gptw logogoogle partnermeta partner
  • whatsapp
  • instagram
  • facebook
  • youtube
  • twitter
  • linkedin