Hasta Görüş

 

Hasta görüşleri klinik, hastane ve doktorlar açısından olmazsa olmazdır. Memnuniyet esasına uygun faaliyet göstermek hem tanınırlığı hem de bireylerin hastane ve doktor kararını etkiler. Dijital etkileşimin en önemli ayağı olan sosyal medya, hasta görüşlerini paylaşmak ve bu paylaşımların diğer kişilere ulaşabilmesini sağlamak anlamında büyük bir avantajdır.

 

Hasta Görüşleri Neden Önemli?

Hasta görüşlerin önemi nedir sorusunun yanıtı kapsamlıdır. Öncelikle, hasta-doktor arasında güvene dayalı ilişki kurma anlamında önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Operasyon geçirmiş hasta, benzer işlemi yaptırmak isteyen kişilere hastane koşulları, doktor yetkinliği, süreç, konfor gibi konularda fikir vermektedir.

Hastanın hem doktorun uzmanlığına hem de hastane şartlarının niteliğine tam puan vermesi, potansiyel gelen hasta sayısında etkilidir. Örneğin, doktordan memnun kalan hasta, yakınlarına aynı doktoru tavsiye edecektir. Bununla birlikte, artık yalnızca yakınından duyma referansı ile sürecin işlemediğini eklemek gerekir. Sosyal medya, hasta görüşlerini geniş kitlelere ulaştırma noktasındaki öncül araç hâlini almıştır ve en majör yöntemlerden biri video hasta görüşleri olmaktadır.

 

hasta-görüşHasta Görüşleri Paylaşım Kanalları

Hasta görüş ve yorumları Web sitesinin yanı sıra, Instagram, Youtube, Twitter gibi mecralarda kendini belli eder. Hâli hazırda operasyon geçirmiş hastaların mesaj ve yorumlarının etkisi yadsınamaz olmakla birlikte, kliniklerin ve hastanelerin doğrudan kendi sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüş videolarının yükselişte olduğunu belirtmek önemlidir.

 

Hasta Görüş Videolarının İşleyiş Süreci

Hasta görüş videosu çekerken operasyon öncesi ve sonrası süreçler hesap edilebilir.

  • Ameliyat öncesi hasta videoları: Hasta, kliniğin imkânları, hijyeni, doktor görüşmesinin nasıl geçtiği, sağlık çalışanlarının genel tavrı gibi konuları anlatır.
  • Ameliyat sonrası hasta videoları: Hasta, ameliyat sonrasında işlemin nasıl geçtiği, bakım sürecindeki konfor vb. konular hakkındaki fikri verir.

Hastanın talebi ya da onayı doğrultusunda hazırlanan bu video içerikleri, ilgili sosyal medya kanallarından paylaşılır. Konuyu merak eden ve alakalı operasyonu olmak isteyen hastalar, süreci birinci ağızdan dinleme şansı bulur.

 

Hasta görüş videolarının önemini fark ederek bu süreci profesyonelleştiren öncü kurumlardan olan New Health Media olarak, video prodüksiyon hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz. Video çekim sürecine dair kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu doldurun.

gptw logogoogle partnermeta partner
  • whatsapp
  • instagram
  • facebook
  • youtube
  • twitter
  • linkedin