Değerlendirme Platformaları

 

Değerlendirme platformları, sosyal medya trafiğini kontrol etmek ve gerekli aksiyonları alabilmek adına son derece önemlidir. Ölçüm, analiz, takip verilerine sahip olmayı sağlaması, performans ve iyileştirme yöntemleri geliştirmeyi hem mümkün hem de kolay kılmaktadır.

 

Sosyal Medya Ölçüm ve Analizi Nedir?

Dijital mecradaki trendleri domine etme gücüne sahip olan kanallardan birini temsil eden sosyal medya, değerlendirme araçları ile iyileştirilmektedir. Ölçme ve analiz hem verimlilik takibi hem de platform performansı süreçlerini ölçer. Realself, Trustpilot, Whatcliniq gibi inceleme siteleri, bu anlamda bir adım öne çıkmaktadır.

 

değerlendirme platformlarıDeğerlendirme Platformların Yönetimi ve Takibi Nasıl Olmalı?

Değerlendirme süreci belli bir hiyerarşik işleyişi kapsar, yeni nesil araç ve ölçüm platformlarını etkili kullanabilmeyi gerektirir. Sosyal medya değerlendirme aşamasında izleme, ölçüm yapma, analiz yapma ve raporlama adımları yer alır. Örneğin sağlık sektörü üzerinden ilerlemek gerekirse;

  • İzleme aşamasında hastane, doktor ve klinik hedefleri temel alınarak bir izleme alanı yaratılır. Amaç verileri toplamak ve kalite değerlendirmesi yapmaktır.
  • Ölçüm aşamasında, izleme bölümünde toplanmış olan veriler ile hastane ve kliniklerin hedefleri arasındaki bağlam saptanır ve bunlar sayısallaştırılır.
  • Analiz ise sayısal verilerin hastane ve kliniklerce değerlendirilmesini içerir. Sosyal medya uzmanları gönderilerin başarı ve yetersizliklerini belirler. Böylece, yeni stratejiler geliştirilir.
  • Raporlama aşaması izleme, ölçme ve analiz aşamalarında elde edilen verilerin ve geridönümlerin ilgili klinik ve hastaneye bildirilmesidir.

 

Feedback Platformları Nelerdir?

Feedback, internet kullanıcıları ile ilgili kurumun etkileşim ve iletişim kurmasını sağlayan önemli bir ayaktır. Sağlık sektörü örneğinden devam edilirse, kişiler merak ettiği konuları doktorlara sorabilir, iletmek istedikleri bir mesaj varsa doğrudan gönderebilir. Ayrıca olası problemlerde kısa süre içerisinde güvenilir çözüm üretilebilir ve memnuniyet ölçüm ve analizi daha hızlı ve kolay şekilde yapılabilir. Sağlık sektöründe sosyal medya ve alternatif mecraların yönetimi, gerçek hasta görüşleri ve geri dönümleri üzerinde etkili olmaktadır.

 

Türkiye’nin ilk ve sektörde öncü 360° dijital sağlık ajansı New Health Media ailesi olarak, sosyal medya süreçlerinizi profesyonel şekilde yönetiyor ve sosyal medya kanallarından da sağlık alanında geniş kitlelere ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.