Blog Yönetimi

 

Blog yönetimi, internet sitesine organik trafik sağlamaya yarayan önemli bir araçtır. Marka görünürlüğünü artırmak, mevcut müşterileri memnun etmek ve potansiyel müşterilere ulaşmak anlamında son derece önemlidir.

Dijitalleşme görsel, yazınsal ve işitsel içeriklerin nitelik ve nicelik bakımından hem gelişmesini hem de geniş kitlelere ulaşabilmesini sağlamıştır. Blog çeşitlerinin de buna bağlı olarak arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Kişisel blog, topluluk blokları ve kurumsal blog gibi alt açılımlar ile kişi, kurum ve organizasyonlar tanıtım ve reklamlarını paylaşabilmektedir. Konu bu süreci profesyonel şekilde yönetmeye geldiğinde ise, blog yönetimi devreye girer.

 

Blog Yönetimi Nedir?

Blog yönetimi, İngilizcesi ile Blog Management, çeşitli araçları, yazım tekniklerini ve teknolojik trendleri iyi derecede takip olmayı gerektirir. Blog açmak ya da arada bir “öylesine” içerik girmek, nitelikli üretimler elde edilmesine engeller. Ücretli blog sistemleri ya da ücretsiz blog sağlayıcılar kullanılabilmektedir. Hangi metodu kullanırsanız kullanın, internet aramalarında üst sıralara çıkmak için iyi bir yönetim mekanizması oluşturmanız elzemdir. Geniş bir kullanıcı kitlesi ve trafiği bulunan e-ticaret siteleri blog yönetiminde ilk akla gelenlerdenir.

 

blog yönetimiE-Ticaret Sitelerinde Blog Yönetimi Nasıl Yapılır?

Blog yönetiminde temel amaç internet sitesinin, arama motorlarında görünmesini ve hatta ilk sıralarda yer almasını sağlamaktır.

  • Anahtar kelime optimizasyonu

İçerik oluştururken, arama hacmi yüksek anahtar kelimelere metninizde yer vermeniz gerekmektedir. SEO açısından son derece önemli olan anahtar kelime kullanımına yönelik ücretli ve ücretsiz anahtar kelime araştırma ve bulma araçları bulunmaktadır.

  • SEO Optimizasyonu

Blog yönetiminin olmazsa olmazlarından biri SEO’dur. Blog Google arama motorlarında üst sıralara yerleşmek için SEO uyumlu metin şarttır. Bu yapı, anahtar kelime araştırmasının yanı sıra, diğer nitelikli blog yazım tekniklerini de kapsar. İçerik başlığından ideal kelime ve paragraf uzunluğuna, içerik şemasında, keyword dağılımına değin pek çok süreç bu alana tabidir.  

 

Blog sitelerinizde dikkat etmeni gereken diğer önemli unsurlar:

  • İçerik Planlaması,
  • Özgünlük,
  • Gramere ve dilbilgisi kurallarına uygunluk,
  • Planlı içerik paylaşımı,
  • Hedef kitle analizi,

 

Nitelikli Blog Yazmanın Avantajları Nelerdir?

Blog açmak ve blog yönetimi ile süreci ilerletmek, firmanızın görünürlüğünü ve saygınlığını artıracaktır. Hedef kitlerini büyütmenize, mevcut müşteri portföyünüze yenilerini eklemenize ve blog yazarak para kazanmak noktasında rakiplerinizin bir adım önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Klinik, doktor ve hastanelere dijital reklam hizmeti sunan New Health Media, SEO uyumlu, kaliteli ve niş blog içeriklerinizde de sizlerin yanında. Bilgi almak ve profesyonel blog yazım hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.