Profil
Katılma tarihi: 11 Oca 2022
Hakkında

"Dijital mutfakta kullanılan iletişim dili , operasyonların işlem sırası, muhtemel zamanlaması, bitiş süreci ile bakkalda gördüğü her çikolatayı ağlayarak isteyen çocuk metaforuna benzettiğim, uçuk kaçık müşteri istekleri arasında sıkışıp kalmışlık" etkisinde sayısız hadiseye denk geldim.


Ne yazık ki proje yöneticilerinin, tecrübe / bilgi eksikliği, bazen de bildiri - bilgilendirme eksikliğinden kaynaklanmış, dijital işlerin mutfak tarafındaki realiter gerçeklik, yerine öngörülmüşlüğün seçimi ile sonuç olarak ortaya çıkıvermiş, sorunlara şahit oldum. Yönetilmesi güç bir kriz yaşanmaması adına,mutfaktaki arkadaşlarımla, dirsek temaslı bir yapıda, yapıcı iletişim ve ikna meziyetlerimizin kıvraklığı neticesinde virajı alarak kurtarmış ancak, bir kısmını da krizin yaşanmasının önüne geçilmemiş ama effect inin en azından bir nebze azalması ile sonuçlanmış, tablolar ile toparlamışlığımızı deneyimlediğimiz anılar hatırlıyorum.


O zamanlar; "senden varya tam sektöre yıllarını vermiş, herşeyi ambalajlayıp çok iyi satabilecek bir digital products seller vibe,ı alıyorum" diyen arkadaşlarım olmuştu ve çoğu zaman gülmüştüm bu dönüşlere.


Gel zaman, git zaman, tabiri caizse ajans hayvanı gibi hissettiğim, zamanlar da oldu. Katılan değerler bir şekilde değersizleştiriliyordu. Yaklaşan konkur dönemi gerginlikleri can sıkıyor, bazen uykusuz geceler gecirip, birşeyler daha da iyi olsun diye sarfedilen uğraşlar boşa çıkıyordu. Ve biranda ani bir kararla, digital marketing tarafında koştuğum bu stresli , 100 metre engelli koşusu tadındaki maratondan ayrılmak istedim.. Yaklaşık bir yıldır evden stressiz ve freelance olarak yola devam ettiğim bir akıştayım.. Bilemiyorum belki de yapmak isteyip, zaman bulamadıklarıma vakit ayırırım düşüncesi tabi ki tuzu biberi olmuştu bu kararım için) Tabi ki pireye kızıp yorgan yakmak gibi birşeyi, hiç düşünmedim!. Aksine hasata salmıştım kendimi, desem daha doğru olur galiba.


Dijital bağı olan, özellikle ilgi duyduğum ve kendimi #videoproductions , iletişim, kreatif tarafda da geliştirebileceğim, farklı bir title ile kariyerime devam etme, fikri de hep aklımdaydı bu süreçte.


Dijital serüvenimin geldiği bu noktaya kadar, birçok sektörden, büyük markaların, dijital işlerinin operasyonlarında bulundum. Özellikle başarıya ulaşan - ses getiren projelerle, bir süre sonra unutulan- başarı istikrarını kaybeden markalar, projelerin yönetilme süreçleri arasındaki farkları, büyük dikkatle, gözlemleme fırsatı yakaladım.


"Belki ileride lazım olur diye kulağıma küpe ettiğim hatta daha da nasıl geliştirilebilir acaba?" tadında minik notları göz kapağıma kazıdığım, tüm çıkarımlarımı / tecrübelerimi , #projeyöneticisi olarak yeni katılmış olduğum, New Health Media ailesi için masaya çıkardım. Farklı açılardan zengin perspektiflere sahip müthiş dinamik yeni ekip arkadaşlarım ile bu masayı gözlemlemenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim #media#digital#health#projectmanager

Genel Bakış
First Name
Uğur
Last Name
Güney
ugurguney
Ortak Çalışan
Diğer Eylemler