CRM Firmanıza Ne Kazandırır?

Güncelleme tarihi: 25 Şub 2021CRM’in firmanıza kazandırdığı en büyük avantaj iletişim yönetimidir. Profesyonel bir CRM uygulaması sayesinde birden fazla iletişim kanalı üzerinden firmanıza yönelen talepleri tek bir ekrandan yönetebilir, hasta adaylarıyla onlar hangi iletişim kanalını kullanıyorsa kullansın aynı ekranda iletişim sağlayabilirsiniz.

Bir hasta adayı sitenizdeki bir formu mu doldurdu? Size mail mi attı? Yahut doğrudan doğruya Facebook veya Whatsapp üzerinden bir mesaj mı gönderdi? Sizin için hiç fark etmez. Hepsi aynı ekranda kronolojik bir sıra içerisinde karşınızda olacaktır. Siz o ekrandan hasta adayınıza yanıt verirken o bu yanıtı kendi kullandığı iletişim kanalı ne ise oradan alacaktır.


Sürdürülebilir Müşteri İletişimi

Hasta adayı size whatsapp üzerinden bir mesaj atmış ve yanıt almış. Sonra ona yanıt veren çalışanınız izne ayrılmış, aynı hasta adayı birkaç gün sonra bu sefer facebook’tan bir mesaj atmış. Diğer çalışan onunla daha önce gerçekleşmiş whatsapp konuşmasını da göreceği için iletişimi kaldığı yerden devam ettirmek suretiyle sanki hasta adayının karşısında hep aynı kişi varmış gibi kurumsal imajınızı koruyacaktır.

Sonrasında bu hasta adaylarına çeşitli kampanya mailleri gönderdiğinizde onlarla nasıl bir etkileşim sağladıklarını da CRM sayesinde görebileceğiniz için ürünlerinizle en çok ilgilenen ve sizden hizmet alma olasılığı en yüksek olan hasta adaylarını çok daha kolay bir şekilde tespit edebileceksiniz.

Bir hasta adayı bir kampanya mailine hiç bakmamışken öteki hasta adayı bu maili 7 kere açtıysa kimin sizden bir hizmet satın almaya daha hazır olduğunu anlamak çocuk oyuncağıdır. Tüm bu bilgiler Hubspot CRM gibi profesyonel bir CRM uygulamasının size sağlayabileceği olanaklardan sadece birkaç tanesidir.

52 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör